Apis wygrywa sparing w Bolesławcu

istotne.pl sparing, bks bolesławiec, apis jędrzychowice

W środę (10 czerwca) seniorzy BKS Bolesławiec rozegrali pierwszy mecz kontrolny przed sezonem 2020/2021. Na Spółdzielczą przyjechał lider IV ligi (grupy zachodniej) czyli Apis Jędrzychowice. Grający o ligę wyżej goście posiadali optyczną przewagę i mieli więcej sytuacji bramkowych, ale to bolesławianie zdobyli pierwszego gola w tym meczu.

Po strzale Adriana Puzio i niepewnej interwencji bramkarza Apisu do piłki dopadł Jakub Kwoczka i pewnym strzałem wyprowadził BKS na prowadzenie. Była to 30 minuta spotkania. Niestety, jeszcze przed przerwą w wyniku nieporozumienia naszej defensywy i po pechowej interwencji Mateusza Olesińskiego piłka odbiła się od Jacka Bochni i wpadła do bramki Jakuba Walczka.

W drugiej połowie padły jeszcze dwie bramki dla Apisu. Najpierw na listę strzelców wpisał się Michał Rachański a wynik spotkania w końcówce meczu ustalił Kamil Kurianowicz. BKS Bolesławiec – Apis Jędrzychowice 1:3 (1:1).

BKS rozpoczął w składzie: Walczak, Dul, Olesiński, Skiba, Bochnia, Kwoczka, Kowalonek, Biały, Puzio, Posadowski, Kulesza.

Po przerwie zagrali też: Dmuchowski, Gudzowski, Mucha, Cieśla, Medyński.

Następny sparing nasz BKS Bolesławiec zagra w piątek (19.06) z KS Stare Jaroszowice.