Prawie 600 abiturientów przystąpiło do egzaminu dojrzałości

Prawie 600 abiturientów przystąpiło do egzaminu dojrzałości
fot. istotne.pl We wszystkich szkołach średnich prowadzonych przez Powiat Bolesławiecki egzaminy dojrzałości odbywają się bez zakłóceń – zapewniają urzędnicy.
istotne.pl matura, powiat bolesławiecki

Do egzaminu z języka polskiego przystąpiło 560 uczniów, matematykę zdawały 593 osoby. Abiturienci – zgodnie z wytycznymi Ministra Edukacji Narodowej – zostali podzieleni na mniejsze grupy. Do szkół przyjść muszą w maseczkach ochronnych, które w trakcie pisania mogą zdjąć. Otrzymali środki dezynfekujące. Po egzaminach klasy, stoły, ławki są odkażane.

Powiat Bolesławiecki:

Ze względów sanitarnych w tym roku egzaminów ustnych nie będzie. Taką możliwość dano jedynie abiturientom, którzy dalszą nauką planują na zagranicznych uczelniach.

Maturzyści obowiązkowo wykazać się muszą wiedzą z języka polskiego na poziomie podstawowym, matematyki, języka obcego i jednego przedmiotu wybranego. Dodatkowo zdawać będą – na poziomie rozszerzonym – do pięciu innych przedmiotów. To opcja głównie dla najambitniejszych, którzy zamierzają starać się o miejsca na najlepszych uczelniach wyższych.

Ostatni egzamin odbędzie się 29 czerwca. Wyniki znane będą 11 sierpnia. Sesję poprawkową zaplanowano na 8 września. (Jej wyniki: 30 września).

Powiatowi urzędnicy dodają:

Maturzyści będą mieli dość czasu, aby zdążyć złożyć dokumenty na studia wyższe.