Długi weekend: 2 pijanych kierowców, jeden po dragach. 6 piratom zatrzymano prawa jazdy

Długi weekend: 2 pijanych kierowców, jeden po dragach. 6 piratom zatrzymano prawa jazdy
fot. KPP Bolesławiec W związku z długim weekendem mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu i podległych komisariatów czuwali nad bezpieczeństwem podróżujących.
istotne.pl alkohol, policja, narkotyki

W czasie długiego weekendu na drogach powiatu bolesławieckiego policjanci skontrolowali blisko 180 pojazdów. Komenda Powiatowa Policji w Bolesławcu:

Funkcjonariusze sprawdzali m.in. stan techniczny, stosowanie się kierowców do ograniczeń prędkości, znaków i sygnałów drogowych, używanie pasów bezpieczeństwa, a także sposób przewożenia dzieci. W 9 przypadkach zatrzymano dowody rejestracyjne w związku z usterkami auta.

Efekt? Ujawniono 97 popełnionych wykroczeń. W kilku przypadkach były to przekroczenia dozwolonej prędkości – aż 6 kierującym zostało zatrzymane prawo jazdy za zbyt szybką jazdę w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h.

Niestety, mimo apeli nadal zdarzają się tacy, którzy wsiadają za kółko w stanie nietrzeźwości. Mundurowi zatrzymali dwóch kierujących po alkoholu i jednego, który był pod wpływem narkotyków.

Co więcej, w ręce funkcjonariuszy wpadły trzy osoby, które złamały sądowe zakazy prowadzenia pojazdów, a także kierujący, który miał cofnięte uprawnienia.

Bolesławiecka policja dodaje:

Niestety, na terenie gminy Nowogrodziec 12 czerwca doszło do wypadku drogowego, w którym zginął 59-letni mężczyzna. Ze wstępnych ustaleń wynika, że przyczyną zdarzenia było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu innemu pojazdowi.

I apeluje:

Zawsze miejmy na uwadze bezpieczeństwo swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego. Nasze nieprawidłowe działania mogą mieć tragiczny finał – od skutków prawnych i finansowych do utraty życia lub zdrowia. Unikajmy agresywnych zachowań na drodze!