Pędził przez Wilczy Las, stracił prawo jazdy na 3 miesiące

Pędził przez Wilczy Las, stracił prawo jazdy na 3 miesiące
fot. freeimages.com (Janderson Araujo) Policjanci zatrzymali kierowcę, który w terenie zabudowanym gnał z prędkością 104 km/h. Mężczyzna przez 3 miesiące nie będzie mógł wsiadać za kierownicę.
istotne.pl policja
AutoAutofot. KPP Bolesławiec

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu, działając w ramach wojewódzkiej grupy SPEED, zatrzymali kierującego, który przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. 32-letni mieszkaniec powiatu lwóweckiego w Wilczym Lesie (gmina Warta Bolesławiecka) pędził z prędkością 104 km/h.

KPP Bolesławiec:

Kierowcy, lekceważąc przepisy ruchu drogowego, muszą liczyć się z konsekwencjami szybkiej jazdy, w tym z możliwością utraty prawa jazdy na 3 miesiące.

Bolesławieccy policjanci przypominają:

Jazda z dużą prędkością zawsze stanowi zagrożenie zarówno dla osób podróżujących pędzącym pojazdem, jak również dla innych uczestników ruchu drogowego. Prędkość to przecież kluczowy czynnik wpływający na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych; ma ona także decydujące znaczenie dla rodzaju i rozmiaru doznanych obrażeń przez uczestników zdarzeń drogowych.