Poczwórne zabójstwo: zamknął osoby w lokalu i wywołał pożar. Jest akt oskarżenia

Poczwórne zabójstwo: zamknął osoby w lokalu i wywołał pożar. Jest akt oskarżenia
fot. freeimages.com (Frans Andersson) Prokuratura Rejonowa w Jeleniej Górze skierowała do miejscowego sądu akt oskarżenia przeciwko Jackowi B.
istotne.pl pożar, prokuratura, sąd, zabójstwo

Do zdarzenia doszło 15 lutego 2019 roku, w godzinach popołudniowych, w Szklarskiej Porębie. Przypadkowe osoby zauważyły pożar budynku dawnego pensjonatu. Po zakończeniu akcji gaśniczej w pomieszczeniu na trzeciej kondygnacji znaleziono zwłoki czterech osób. (Pokrzywdzeni to dwie kobiety oraz dwaj mężczyźni w wieku od 55 do 65 lat).

Prokurator Tomasz Czułowski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze:

W wyniku przeprowadzonego przez Prokuraturę Rejonową w Jeleniej Górze oraz Komendę Miejską Policji śledztwa ustalono, że tego dnia od wczesnych godzin porannych w jednym z pomieszczeń budynku znajdowało się pięcioro znajomych, którzy spożywali znaczne ilości alkoholu.

W godzinach popołudniowych jeden z uczestników spotkania opuścił pomieszczenie, po czym zamknął drzwi, celowo blokując wejście znajdującym się na korytarzu fotelem, który następnie podpalił. W budynku szybko rozprzestrzenił się pożar, a w jego wyniku pozostałe w pomieszczeniu cztery osoby poniosły śmierć.

W sprawie przesłuchano szereg osób, przeprowadzono oględziny miejsca zdarzenia i eksperyment procesowy. Uzyskano opinie biegłych z zakresu pożarnictwa, biologii i medycyny sądowej.

Wszystko to doprowadziło do ustalenia, że sprawcą pożaru był Jacek B. Przedstawiono mu zarzut zabójstwa czterech osób oraz sprowadzenia pożaru.

Podejrzany nie przyznał się do winy. Na wniosek śledczych 62-letni mężczyzna, który nie posiadał stałego miejsca zamieszkania, został tymczasowo aresztowany.

B. był już karany sądownie. Grozi mu co najmniej 12 lat więzienia, a nawet dożywocie.