Kradł paliwo z ciężarówek. Odpowie za włamania i paserkę

Kradł paliwo z ciężarówek. Odpowie za włamania i paserkę
fot. www.sxc.hu (leedeea) 25-letniemu mieszkańcowi gminy Warta Bolesławiecka grozić może kara od roku do nawet dziesięciu lat pozbawienia wolności.
istotne.pl policja, kradzież, włamanie, paserstwo

Mundurowi z Komisariatu Policji w Kruszynie w wyniku działań operacyjnych zatrzymali 25-letniego mieszkańca gminy Warta Bolesławiecka. – Mężczyzna jest podejrzany o dokonanie 4 kradzieży z włamaniem do baków samochodów ciężarowych i o kradzież oleju napędowego o łącznej wartości 5 tys. złotych – mówi asp. szt. Anna Kublik-Rościszewska, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu.

I dodaje:

Podejrzany został zatrzymany na terenie gminy Gromadka, w pobliżu miejsca, gdzie kierowcy samochodów ciężarowych zatrzymują się na dłuższy odpoczynek. 25-latek miał w samochodzie różne narzędzia, które mogły posłużyć do popełnienia przestępstw.

RowerRowerfot. KPP Bolesławiec

Co więcej, funkcjonariusze ustalili, że mieszkaniec gminy Warta Bolesławiecka ma na swoim koncie jeszcze inne przestępstwo. Wyszło bowiem na jaw, że przyjął – w formie rozliczenia – rower, który pochodził z kradzieży. (O czym 25-latek wiedział).

Odzyskany jednoślad przekazano właścicielowi. Włamywacz przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia. Teraz grozić mu może kara od roku do nawet dziesięciu lat odsiadki.