Tragedia Kacperka. Są wstępne wyniki sekcji zwłok

Tragedia Kacperka. Są wstępne wyniki sekcji zwłok
fot. Krzysztof Gwizdała Dzisiaj w Zakładzie Medycyny Sądowej we Wrocławiu, na zlecenie Prokuratury Rejonowej w Bolesławcu, przeprowadzona została sekcja zwłok 3,5-letniego Kacpra B., którego ciało odnaleziono 9 maja 2020 roku.
istotne.pl policja, prokuratura, kacper błażejowski

– Ze wstępnej opinii przekazanej przez biegłych wynika, że zgon chłopca nastąpił najprawdopodobniej na skutek utonięcia. Nie stwierdzono obrażeń, które mogłyby wskazywać na inną przyczynę śmierci lub udział osób trzecich – mówi prokurator Tomasz Czułowski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze. I dodaje:

Opinia końcowa zostanie wydana przez biegłych po przeprowadzeniu dalszych badań. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Bolesławcu.

Co ustalili śledczy?

Prokuratura:

Ustalono, że 27 kwietnia 2020 roku Kacper B. przebywał pod opieką 34-letniego Rafała B. na terenie ogródka działkowego w miejscowości Nowogrodziec. W pewnym momencie mężczyzna spostrzegł, że nie wie, gdzie znajduje się jego syn. Podjął próbę odnalezienia chłopca. Następnie o zaginięciu dziecka zawiadomiona została Policja oraz inne służby.

Prokuratura Rejonowa w Bolesławcu oraz miejscowa Komenda Powiatowa Policji przeprowadziła liczne dowody, które wskazywały, że najprawdopodobniej chłopiec wpadł do przepływającej w pobliżu ogródków działkowych rzeki.

Policja wraz z innymi służbami podjęła szeroko zakrojoną akcję poszukiwawczą. 9 maja 2020 roku odnaleziono ciało chłopca. Zwłoki znajdowały się w rzece Kwisa, około 1,5 km od miejsca zaginięcia dziecka.

Śledczy dodają:

29 kwietnia 2020 roku ojcu chłopca przedstawiono zarzut przestępstwa z art. 160 § 2 kk, to jest narażenia syna na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu dziecka. Jest to czyn zagrożony karą pozbawienia wolności do lat 5.

Po przesłuchaniu podejrzanego został on osadzony w zakładzie karnym, gdzie miał odbyć karę pozbawienia wolności orzeczoną za inne przestępstwo popełnione przez niego w przeszłości.