Uczniów uhonorowano za wybitne osiągnięcia naukowe, za udział w olimpiadach przedmiotowych, za sukcesy sportowe na szczeblu co najmniej wojewódzkim. Nagrodzono również laureatów krajowych i międzynarodowych konkursów naukowych i artystycznych w roku szkolnym 2018/2019.
Nagrody Starosty Bolesławieckiego przyznawane są od 2009 roku na mocy uchwały Zarządu Powiatu Bolesławieckiego. Powiatowi urzędnicy:
Wszystkim stypendystom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Lista uczniów i absolwentów szkół nagrodzonych przez Starostę Bolesławieckiego za osiągnięcia w roku szkolnym 2018/2019:
- Dawid Bałut
- Alicja Barbara Basińska
- Kornelia Klaudia Baryluk
- Martyna Bedełek
- Przemysław Bielecki
- Gordian Czerkawski
- Aleksandra Maria Domzalska
- Marcelina Drozdek
- Hanna Marta Druzgała
- Sara Emilia Dudzik
- Klaudia Ferlewicz
- Karolina Galek
- Mikołaj Gapiński
- Dawid Gorczyca
- Oliwia Gorczyca
- Martyna Klara Goss
- Tomasz Hajde
- Kamil Herbut
- Patryk Heryć
- Dominika Anna Hrycaj
- Maciej Hyjek
- Wiktoria Jędryczka
- Samanta Natalia Jońca
- Michał Jóźków
- Pola Aleksandra Juchaniuk
- Patryk Kacper Kamiński
- Jakub Karaban
- Gracjan Kozak
- Agata Knapik
- Katarzyna Marusiak
- Tomasz Marcin Marut
- Oliwia Adriana Miszkiewicz
- Dominika Marianna Muzyka
- Marta Najdek
- Gracjana Natalia Napolska
- Patrycja Julia Pawlus
- Anna Barbara Popko
- Marcin Przyłucki
- Piotr Michał Tylutki
- Piotr Obrzut
- Arkadiusz Oliwier Olszewski
- Magda Sawin
- Julia Suchecka
- Magdalena Natalia Sudół
- Katarzyna Szajwaj
- Wiktoria Szczepańska
- Aleksandra Wołoszyn
- Daniel Zatylny
- Jakub Zmaczyński.
Lista uczniów, którzy będą otrzymywać stypendium Starosty Bolesławieckiego za wybitne wyniki w nauce oraz sukcesy w olimpiadach i turniejach w roku szkolnym 2018/2019:
- Szymon Biegała
- Wiktor Cawricz
- Mateusz Paweł Cygan
- Jakub Czerwiński
- Klaudia Chudzik
- Katarzyna Natalia Chyła
- Bartosz Drab
- Hubert Duma
- Kornelia Wiktoria Faryniarz
- Alicja Filip
- Kacper Gajda
- Agnieszka Gawron
- Natan Gądzik
- Jarosław Gwozdowicz
- Wiktor Górak
- Klaudia Hola
- Maksymilian Tadeusz Idzikowski
- Zofia Juda
- Marceli Mateusz Jurczak
- Seweryn Andrzej Kaczorowski
- Patryk Grzegorz Kocioł
- Aleksander Komarek
- Amelia Kowalska
- Oliwia Kozaczuk
- Jakub Aleksander Kwoczka
- Alicja Maria Król
- Wiktoria Anna Kurt
- Karolina Erika Latoch
- Nikola Dorota Lechowska
- Katarzyna Liput
- Julia Anna Mańkiewicz
- Aleksandra Urszula Markiewicz
- Katarzyna Marusiak
- Małgorzata Alicja Mazur
- Aleksandra Karolina Mernioz
- Sławomir Andrzej Męczyński
- Patrycja Julia Midera
- Michał Dominik Miśta
- Dominika Weronika Mosiądz
- Klaudiusz Mrozik
- Jacek Myjkowski
- Konrad Andrzej Nikurczak
- Marta Anna Nowacka
- Dominika Pawlak
- Dominika Julia Perdon
- Wojciech Piróg
- Martyna Pleer
- Kornelia Podkowicz
- Magdalena Polańska
- Patrycja Barbara Płonka
- Grzegorz Ponciszko
- Monika Prosół
- Żaneta Gabriela Ratajczak
- Zuzanna Rewińska
- Marcin Tadeusz Rogalski
- Jakub Ruciński
- Szymon Rygiel
- Emilia Julita Turaczyk
- Olaf Siedlecki
- Jakub Kazimierz Sikora
- Sandra Skrok
- Agata Magdalena Skrzypska
- Mirela Stefanko
- Wiktoria Styczyńska
- Adam Mateusz Stypczyc
- Martyna Świdnicka
- Kinga Szpunar
- Krzysztof Szczur
- Mariusz Walenty Wawrykowicz
- Magdalena Anna Wilk
- Julia Anna Wojtas
- Kacper Wolny
- Iryna Vialushkina
- Kamila Zamojska
- Filip Zarubiński
- Marcin Łukasz Zawrotniak
- Marta Zborowska.