Nie zabijaj! Jedź bezpiecznie

Prędkościomierz
fot. Krzysztof Gwizdała To już trzeci rok wspólnych działań policji, Rzecznika Konferencji Episkopatu Polski oraz Polskiej Rady Ekumenicznej na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
istotne.pl 183 policja, prędkość

Reklama

Na parkingu przy cmentarzu Wojskowym na Powązkach w Warszawie odbył się briefing poświęcony inauguracji trzeciej edycji akcji informacyjno-edukacyjnej „Nie Zabijaj – Jedź bezpiecznie!” oraz policyjnym działaniom „Znicz”.

Celem akcji wspierającej między innymi działania „Znicz” jest przede wszystkim przypominanie i uświadamianie kierowcom, że nieprzestrzeganie przepisów, przekraczanie prędkości, jazda po spożyciu alkoholu – to istotne czynniki mające wpływ na liczbę wypadków drogowych oraz ich skutki.

Komenda Główna Policji:

W tym roku przesłanie akcji brzmi „Nie Zabijaj – Jedź bezpiecznie!” i jest przede wszystkim apelem pieszych do kierowców, pasażerów do kierowców oraz kierowców do kierowców o przestrzeganie przepisów i współodpowiedzialność za bezpieczeństwo, zdrowie i życie wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Wypadki drogowe są powodem wielu tragedii ludzkich. Każdy wypadek to ciąg przyczynowo-skutkowy. Często niby mało istotne zachowania czy skumulowane sytuacje mogą przyczynić się do nieszczęśliwego zdarzenia.

Na wiele z nich jednak mamy wpływ.

O czym należy pamiętać?

  • w drogę nie zabierajmy złych nastrojów i emocji, gdyż później, niestety, bardzo często dzielimy się nimi z innymi, a to może mieć wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym
  • to nie samochód ma myśleć na drodze, ale człowiek!
  • w tym roku dzień Wszystkich Świętych przypada w piątek, na polskich drogach należy spodziewać się wzmożonego ruchu samochodów, a w okolicach cmentarzy i metropolii również pieszych i rowerzystów. Zmienna jesienna pogoda dodatkowo wpływa niekorzystnie na warunki podróżowania, w tym widoczność i bezpieczeństwo na drodze.

Policjanci:

Apelujemy o świadome i odpowiedzialne zachowanie na drodze, życzliwość i empatię wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Reklama