Trójka bolesławian wystąpiła w turnieju racketlona

Jacek Szubert, Krystyna Szwajkowska i Norbert Stolicki
fot. K. Szwajkowska Przez trzy dni ostatniego weekendu, w czeskiej Pradze odbyły się światowe zawody racketlona. W turnieju brała udział dwunastoosobowa reprezentacja Polski. Dobrze zaprezentowali się bolesławianie: Krystyna Szwajkowska, Jacek Szubert i Norbert Stolicki.
istotne.pl 0 badminton, krystyna szwajkowska

W kategorii amatorskiej kobiet Krystyna Szwajkowska zdołała dotrzeć aż to finału. W półfinale z łatwością zwyciężyła Czeszkę aż 58 punktami przewagi. Dopiero reprezentantka Szwecji Linda Janson zdołała pokonać bolesławiankę różnicą 14 punktów.

W kategorii amatorskiej mężczyzn Norbert Stolicki pokonał w pierwszym meczu reprezentanta Austrii Roberta Rohra. Niestety w 1/8 finału, po dramatycznym pojedynku, bolesławianin przegrał jednym punktem z kolejnym zawodnikiem z Austrii Martinem Schmidtem.

W kategorii mieszanej Krystyna Szwajkowska i Jacek Szubert zajęli 6 miejsce. W pierwszej rundzie pokonali reprezentantów Anglii Susanne Woods i Raymonda Woods. Natomiast w ćwierćfinale ulegli parze austriackiej Urlike Steinwender i Marcelowi Weilgl, srebrnym medalistom tych zawodów. W trakcie gry Jacek miał kontuzję, co uniemożliwiło mu dalsze kontynuowanie zawodów.