Czerwony mecz w Wykrotach. Piast wygrywa z BKS-em

Piast Wykroty
istotne.pl 4 piast wykroty, bks bolesławiec

W sobotę (19 października) w ramach spotkań 11. kolejki piłkarskich rozgrywek klasy okręgowej Piast Wykroty podejmował u siebie BKS Bolesławiec. W mecz lepiej weszli gospodarze. W pierwszej połowie spotkania zawodnicy Piasta mieli widoczną przewagę i stworzyli kilka 100% sytuacji. Nie potrafili ich jednak zamienić na chociażby jednego gola. Na bramkę BKS-u uderzali m.in. Dominik Szydlarski i Grzegorz Roman, ale strzały bądź były niecelne, bądź padały łupem bramkarza BKS – Jakuba Walczaka.

BKS natomiast grał słabo. Piłkarze Sebastiana Tylutkiego popełniali dużo błędów przy rozegraniu. W jednej z akcji z piłką w polu karnym zaplątał się Mateusz Medyński. W innej sytuacji Adriana Kuleszę uprzedził golkiper gospodarzy i skończyło się na faulu na bramkarzu, żółtej kartce dla napastnika BKS-u i na przepychankach między piłkarzami.

Gol na wagę zwycięstwa gospodarzy padł w drugiej części meczu. W 67 minucie skutecznym uderzeniem z rzutu karnego popisał się Eryk Kliwak (do niedawna jeszcze zawodnik BKS-u) i było 1:0 dla Piasta. Gospodarze mieli jeszcze kilka okazji do podwyższenia rezultatu, okazje miał też BKS, ale więcej goli w tym meczu już nie padło. Natomiast końcówka spotkania była bardzo nerwowa. Najpierw bramkarz Piasta sfaulował, w sytuacji sam na sam, napastnika BKS-u. Do faulu doszło poza polem karnym, za co bramkarz zobaczył... żółtą kartkę, zaś dla BKS-u został podyktkowany rzut wolny.

Potem drugą żółtą kartkę i w ostateczności czerwoną zobaczył Mateusz Olesiński. Wywołało to protesty zawodników BKS. Po chwili za niesportowe zachowanie sędzia pokazał dwie czerwone dla gości. Czerwone kartoniki, w 90 minucie spotkania, ujrzeli Adrian Puzio i Dorian Latała. BKS kończył mecz w 8. Z przebiegu całego spotkania wynika, że Piast zasłużył na wygraną. Gospodarze mieli więcej okazji bramkowych i byli lepsi od rywali.

Piast Wykroty: Dawid Zazulak – Paweł Rissmann, Wojciech Fink, Piotr Krawczyk, Łukasz Majka (65' Wojciech Paralusz), Bartłomiej Mielnik, Nikolas Niedzielski, Eryk Kliwak. Grzegorz Roman (90' Daniel Gola), Grzegorz Staniów (70' Bartosz Kojder), Dominik Szydlarski.

BKS: Jakub Walczak – Krzysztof Dmuchowski, Sławomir Dul, Mateusz Olesiński, Paweł Rudkowski, Adrian Biały (70' Oskar Pochwała), Adrian Puzio, Marcin Szaja (55' Dorian Latała), Mateusz Medyński (85' Wiktor Cawricz), Łukasz Graczyk (59' Filip Zagórski), Adrian Kulesza.