Policja w święta: 165 interwencji, 13 przestępców zatrzymanych

Policja w święta: 165 interwencji, 13 przestępców zatrzymanych
fot. KPP Bolesławiec Okres świąteczny był wyjątkowo spokojny na drogach powiatu bolesławieckiego, przez 4 dni mundurowi odnotowali tylko 6 kolizji drogowych.
istotne.pl policja, święta, koronawirus

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu w dniach 10–13 kwietnia przeprowadzili 165 interwencji, wylegitymowali ponad 420 osób i zatrzymali na gorącym uczynku 13 sprawców przestępstw.

Ponadto w ręce mundurowych wpadło 7 osób poszukiwanych, w tym 28-letni mężczyzna ścigany Europejskim Nakazem Aresztowania, a także 2 nietrzeźwych kierujących i 4 osoby, które siadając za kierownicę, złamały przepisy prawa.

– Mundurowi zatrzymali 3 osoby w związku z posiadaniem środków odurzających oraz sprawcę usiłowania kradzieży z włamaniem do sklepu, ujętego przez pracownika obiektu handlowego – mówi asp. szt. Anna Kublik-Rościszewska, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu. – Okres świąteczny był wyjątkowo spokojny na drogach powiatu bolesławieckiego, przez 4 dni policjanci odnotowali tylko 6 kolizji drogowych.

Co więcej, policjanci prowadzili kontrole osób przebywających na kwarantannie domowej, patrolowali teren bolesławieckiego szpitala oraz sprawdzali różne miejsca, gdzie mogą się grupować ludzie.

KPP Bolesławiec:

W związku z obowiązującym zakazem przemieszczania się bolesławieccy policjanci skontrolowali ponad 220 osób i 130 pojazdów.

Funkcjonariusze dodają:

Apelujemy, aby pozostać w domu. W tym trudnym czasie każdy musi wykazać się dużą odpowiedzialną i zdyscyplinowaniem. Wszyscy mamy wspólny cel: ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa oraz troska o życie i zdrowie swoje oraz najbliższych.