Kwarantanna w nowogrodzieckim szpitalu. Jeden z pacjentów zakażony koronawirusem

Kwarantanna w nowogrodzieckim szpitalu. Jeden z pacjentów zakażony koronawirusem
fot. istotne.pl O sprawie powiadomił lokalny samorząd.
istotne.pl nowogrodziec, szpital, koronawirus

Jak czytamy na stronie Urzędu Miejskiego w Nowogrodźcu, 12 kwietnia, w godzinach nocnych, lekarz Zakładu Opieki Paliatywno-Hospicyjnej w Nowogrodźcu uzyskał informację o pozytywnym wyniku badań w kierunku koronowirusa COVID-19 u jednego z pacjentów.

Sanepid wydał decyzję o przymusowej kwarantannie pracowników SP ZOZ w Nowogrodźcu, którzy 8 kwietnia mieli kontakt z zarażonym pacjentem.

– Obecnie zakład jest objęty zbiorową kwarantanną, pracownicy dyżurujący nie opuścili miejsca pracy. Pozostali pracownicy przebywać będą w kwarantannie domowej. Zakażony pacjent będzie leczony w Szpitalu Powiatowym w Bolesławcu – informują Robert Adaszewski, dyrektor SP ZOZ w Nowogrodźcu, i burmistrz Robert Relich.

I dodają:

Na dzień dzisiejszy trwają czynności zmierzające do ustalenia źródła zakażenia.

Wszyscy pracownicy oraz pacjenci zakładu będą poddani badaniu na obecność COVID-19.

R. Adaszewski i R. Relich:

W związku z faktem, że pacjent Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego, mieszczącego się w tym samym budynku, również był poddany badaniu w kierunku COVID-19, w tym samym czasie Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Bolesławcu wydał decyzję o kwarantannie do czasu uzyskania wyniku badań.

Podobnie jak w przypadku hospicjum, zakład objęto kwarantanną zbiorową, pracownicy dyżurujący pozostaną w zakładzie do czasu potwierdzenia wyniku badania.