Wybierasz się w góry? Mamy ostrzeżenie

Wybierasz się w góry? Mamy ostrzeżenie
fot. 10 kompania rozpoznawcza Strzelców Konnych Służby przestrzegają, że nocą obowiązuje zakaz turystycznego chodzenia po górach. Nie można też używać petard lub rakiet.
istotne.pl karkonosze, góry

Przypominamy, że w noc sylwestrową w Karkonoszach, tak jak we wszystkie pozostałe dni w roku obowiązuje zakaz uprawiania turystyki w nocy, wyjątkiem jest konieczność dojścia lub powrotu ze schronisk.

Strzelanie z petard czy rakiet jest niedopuszczalne na terenie całego parku narodowego i wszystkich parków narodowych w Polsce, a wynika wprost z Ustawy o Ochronie Przyrody. Także po czeskiej stronie obowiązuje zakaz strzelania z fajerwerków.

W rejonie Karpacza i Szklarskiej  Poręby pracować będą patrole Straży Parku. Jak mówi dyrektor KPN Andrzej Raj, będą reagować w przypadku osób, które nielegalnie pojawią się na szlakach.

Zastępca naczelnika Karkonoskiej Grupy GOPR Grzegorz Tarczewski przestrzega, że pełne siły GOPR są w gotowości do godziny 18.00, a w nocy są jedynie dyżury, wiec oczekiwanie na pomoc w przypadku kontuzji może trwać dłużej niż w ciągu dnia.