Harcerze pomagają uczniom i seniorom. Szyją maseczki

Harcerze pomagają uczniom i seniorom. Szyją maseczki
fot. Hufiec ZHP Bolesławiec Bolesławieccy harcerze, oprócz akcji pomagania seniorom, uruchomili inne formy pomocy.
istotne.pl 183 zhp bolesławiec

Reklama

Akcje skierowane do uczniów i rodziców

– Mamy kilkudziesięciu wolontariuszy, którzy bardzo chętnie i profesjonalnie pomogą w odrobieniu lekcji, zrozumieniu materiału czy przygotowaniu się do sprawdzianu. Wystarczy wysłać maila na adres [email protected]. – mówi Radosław Kalamarz, szef Zespołu ds. Promocji i Komunikacji Hufca ZHP Bolesławiec. – Pomogliśmy już kilku osobom, ale jestem pewny, że chętnych będzie więcej.

Drugą akcją, skierowaną do młodzieży, jest harcerskie doradztwo zawodowo-szkolne, oczywiście w formie koleżeńskiej.

R. Kalamarz:

Ta sama grupa ludzi i jeszcze wielu innych przedstawicieli przeróżnych zawodów opowiedzą maturzystom czy ósmoklasistom, przed którymi bardzo ciężkie wybory życiowe, o swoich uczelniach, zawodach, szkołach średnich. Plusy i minusy, o których mogą nie widzieć, o etapie rekrutacji, czy jest tak ciężko, jak mówią, itd.

Nie każdy ma starsze rodzeństwo czy kolegów, którzy podpowiedzą, a my mamy kilkadziesiąt chętnych do pomocy osób, które ukończyły lub studiują na różnych uczelniach: krajowych i zagranicznych, wykonawców przeróżnych zawodów, takich jak informatyk, policjant, elektronik, mechanik, pielęgniarka, lekarz czy pedagog i strażak.

Więcej na ten temat na plakacie i na Facebooku: https://www.facebook.com/groups/509226126416850/.

PlakatPlakatfot. Hufiec ZHP Bolesławiec

Szyją maseczki

Oprócz tych dwóch akcji harcerze i ich rodziny maski. – Do tej pory wykonaliśmy ok. 500–600 masek, które trafiły do szpitali i innych instytucji – mówi Radosław Kalamarz.

Trwa akcja pomocy seniorom

O tej akcji informowaliśmy już na naszych łamach. Szczegóły na plakacie:

PlakatPlakatfot. Hufiec ZHP Bolesławiec

Reklama