Leśnik Osiecznica wygrywa sparing z BKS Bolesławiec

Sparing BKS - Leśnik
istotne.pl 4 sparing, leśnik osiecznica, bks bolesławiec

W rozegranym w środę (15 lipca) meczu kontrolnym Leśnik Osiecznica pokonał BKS Bolesławiec 2:1 (1:0). Gole dla gospodarzy zdobyli: Radosław SzajwajOskar Małecki. Dla BKS-u honorowe trafienie zaliczył Filip Bednarz.

Choć pierwsza połowa spotkania należała do gospodarzy, to z pespektywy kibica nie była ciekawym widowiskiem. Akcji bramkowych było jak na lekarstwo. Leśnik częściej operował piłką, ale nie stwarzał większego zagrożenia pod bramką BKS. Natomiast BKS wyglądał zupełnie inaczej niż w niedawnych meczach pucharowych, rozgrywając słabe spotkanie. W 30 minucie gospodarze wyszli na prowadzenie za sprawą gola Radosława Szajwaja i było 1:0.

Drugą połowę obie ekipy rozpoczęły żwawiej. W 50 minucie, po niepewnej interwencji bramkarza BKS, gospodarze podwyższyli prowadzenie 2:0 (bramka Oskara Małeckiego). Od tego momentu gra zdecydowanie się ożywiła. W 75 minucie BKS wykorzystał błąd bramkarza Leśnika i zdobył bramkę kontaktową. Jej autorem był Filip Bednarz. Więcej bramek w tym meczu nie padło. Leśnik wygrał 2:1.

Następny mecz sparingowy BKS rozegra we wtorek (21.07) na wyjeździe z Gryfem Gryfów Śląski.