Grupa szmuglerów narkotyków rozbita. Przemycili z Czech prawie 2 kg. Są areszty

Narkotyki
fot. freeimages.com (Rotorhead) Aresztowanym mężczyznom grozi kara od co najmniej trzech do piętnastu lat pozbawienia wolności.
istotne.pl 183 policja, prokuratura, sąd, narkotyki

Reklama

15 lipca Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze – na wniosek jeleniogórskiej Prokuratury Okręgowej – tymczasowo aresztował czterech Polaków podejrzanych o uczestnictwo w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się wewnątrzwspólnotowym przewozem metamfetaminy, a także o handel narkotykami.

Śledczy:

W ramach prowadzonej działalności przestępczej mieszkańcy okolic Zgorzelca, w wieku od 29 do 48 lat, dokonywali przywozu narkotyków z Republiki Czech na teren Polski, a następnie handlowali sprowadzonym towarem. W sumie sprowadzili do Polski nie mniej niż 1 300 gramów metamfetaminy oraz pół kilograma konopi innych niż włókniste, tzw. marihuany. Wszystko o łącznej wartości ponad 136 000 zł.

I dodają:

Zastosowane wobec zatrzymanych mężczyzn areszty są wynikiem żmudnej pracy Prokuratorów Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze oraz funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego. W procesie gromadzenia materiału dowodowego korzystano również z międzynarodowej pomocy prawnej organów ścigania Republiki Czech.

Cała czwórka wchodziła już w konflikt z prawem, jeden z nich był karany za przestępstwo narkotykowe. Teraz aresztowanym mężczyznom grozi kara od co najmniej trzech do piętnastu lat pozbawienia wolności.

Reklama