Policjantki rozdawały maseczki seniorom i bezdomnym

Policjantki rozdawały maseczki seniorom i bezdomnym
fot. KPP Bolesławiec Wspólne działania na rzecz bezpieczeństwa – policjantki rozdawały maseczki, które dostały od bolesławieckiego WOŚP-u i pań działających w ramach akcji „Bolesławiec szyje dla medyków”. Cel był jeden: bezpieczeństwo mieszkańców.
istotne.pl policja, koronawirus

Funkcjonariusze z Komedy Powiatowej Policji w Bolesławcu otrzymali maseczki od bolesławieckich wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz od pań z akcji „Bolesławiec szyje dla medyków”.

KPP Bolesławiec:

Policjanci dostali maseczki wielokrotnego użytku uszyte przez osoby dobrej woli, które poświeciły swój czas i pracę swoich rąk w trosce o bezpieczeństwo innych.

Mundurowi dodają:

Od 16 kwietnia każdy obowiązkowo musi zakrywać usta i nos w miejscach ogólnodostępnych, dlatego wspólne działania na rzecz bezpieczeństwa spotkały się z bardzo pozytywnym odbiorem, a maseczka jest obecnie towarem pierwszej potrzeby.

Maseczki nie zapewniają 100% ochrony przed zakażeniem jakimkolwiek wirusem, ale znacznie zmniejszają to ryzyko. Dbając o dodatkowe środki ochrony i higienę, troszczymy się o własne życie i zdrowie oraz bezpieczeństwo najbliższych.

Policjantki na parkingach przy marketach rozdawały maseczki seniorom, bezdomnym oraz wszystkim, którzy potrzebowali osłonić twarz.

– Mieszkańcy chętnie korzystali z okazji otrzymania maseczki i prosili o przekazanie serdecznych podziękowań dla wolontariuszy i osób dobrej woli, którzy współpracując z mundurowymi, zadbali o bezpieczeństwo innych – podkreśla asp. szt. Anna Kublik-Rościszewska, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu.