Koronawirus w nowogrodzieckim hospicjum. Stan pozostałych pacjentów stabilny

Koronawirus w nowogrodzieckim hospicjum. Stan pozostałych pacjentów stabilny
fot. Gmina Nowogrodziec O sprawie poinformowano na stronie Urzędu Miejskiego w Nowogrodźcu.
istotne.pl nowogrodziec, hospicjum, koronawirus

Burmistrz Nowogrodźca Robert Relich i dyrektor SP ZOZ Robert Adaszewski:

Informujemy, iż:

Według stanu na dzień 20 kwietnia 2020 r. w zakładach opieki długoterminowej: Zakładzie Opieki Paliatywno-Hospicyjnej oraz Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczego prowadzonych przez SPZOZ przebywa łącznie 11 osób osób z potwierdzonym wynikiem zakażenia koronawirusem, na łączną liczbę pacjentów wynoszącą 52 osoby. W dniu wczorajszym przeniesiono 17 pacjentów Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego (w tym 13 osób z potwierdzonym zakażeniem COVID-19) do specjalistycznej placówki w Obornikach Śląskich oraz do Szpitala Jednoimiennego w Bolesławcu, celem izolacji.

Wszystkie osoby przeniesione dobrze zniosły drogę i ich stan nie uległ pogorszeniu.

Powtórne badania wszystkich pacjentów zakładu zostaną wykonane w najbliższych czasie w uzgodnieniu z Państwowym Powiatowym Inspektorem Sanitarnym w Bolesławcu oraz Szpitalem Jednoimiennym w Bolesławcu.

Od dnia stwierdzenia zakażenia COVID-19 w Zakładzie Opieki Paliatywno-Hospicyjnej zmarły dwie osoby zakażone koronawirusem, byli to pacjenci w terminalnej fazie choroby.

Stan pozostałych hospitalizowanych pacjentów jest stabilny, pacjenci w dalszym ciągu nie wykazują objawów choroby COVID-19.

Ogólna liczba zakażeń wśród pracowników wynosi 14 osób na łączną liczbę 60 osób. Nadal trwają badania personelu.

Udzielanie świadczeń medycznych jest zabezpieczone przez personel. Personel, który pozostawał w Zakładzie Opiekuńczo- Leczniczym od 6 dni, został dzisiaj zmieniony. Do pomocy nad pacjentami zgłosili się wolontariusze, którzy wesprą swoją pracą personel medyczny. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim pracownikom, którzy przez wiele dni trwali przy pacjentach.

Jedynym rzetelnym źródłem informacji jest Urząd Miejski oraz SPZOZ w Nowogrodźcu

Uprzejmie prosimy o zaufanie i empatię.