Szpital powiatowy: problem z zasobami. „Mam nadzieję, że sytuacja zacznie się stabilizować”

Szpital powiatowy
fot. Powiat Bolesławiecki Na razie szpital nie jest przygotowany na przyjęcie np. dziesiątki dodatkowych pacjentów. Dyrektor Kamil Barczyk ma nadzieję, że sytuacja się poprawi.
istotne.pl 183 szpital powiatowy, kamil barczyk, koronawirus

Reklama

Pojawiła się informacja, że w bolesławieckim szpitalu powiatowym jest problem z zasobami. Kamil Barczyk, dyrektor ZOZ-u, dla istotne.pl:

Rzeczywiście, jest problem, jeśli chodzi o dostawy i stany magazynowe środków ochrony osobistej – i w firmach, i w szpitalach. Mocno zużywamy zasoby materiałowe. Na jednego pacjenta potrzebujemy 5–7 kompletów: maseczka, kombinezon, okulary, ewentualnie przyłbica.

Przy tych brakach w sklepach, hurtowniach i magazynach zaczyna się robić problem. Ale dzisiaj otrzymaliśmy pozytywne sygnały: szwalnie zabierają się do szycia. Firmy zgłaszają, że będą przekazywać nam środki do dezynfekcji. Mam nadzieję, że sytuacja zacznie się stabilizować.

I dodaje:

Urząd Wojewódzki zapewnił nas wczoraj, że dzisiaj będzie dostawa z rezerw państwowych. Jesteśmy w stałym kontakcie z władzami samorządowymi i władzami kraju.

Gdyby faktycznie teraz nam przysłano np. kolejną dziesiątkę pacjentów, to musielibyśmy ich prawdopodobnie odesłać. Ale na razie takiego przypadku nie ma. I myślę, że z godziny na godzinę sytuacja będzie się poprawiać.

Obecnie w bolesławieckim szpitalu przebywa ponad 10 osób z podejrzeniem koronawirusa. Żaden przypadek nie został jednak – odpukać! – potwierdzony.

Reklama