Zlikwidowali plantację marihuany. Przechwycono 900 krzewów i ponad 3 kg suszu

Zlikwidowali plantację marihuany. Przechwycono 900 krzewów i ponad 3 kg suszu
fot. KMP Jelenia Góra 62-latek, podejrzany m.in. o posiadanie znacznych ilości narkotyków, został tymczasowo aresztowany. Grozić mu może do dziesięciu lat pozbawienia wolności.
istotne.pl policja, narkotyki

Policjanci ze Szklarskiej Poręby wspólnie z mundurowymi z Komisariatu II Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 62-letniego mieszkańca powiatu jeleniogórskiego podejrzanego o posiadanie znacznych ilości narkotyków oraz przygotowanie i uprawę ziela konopi.

– Funkcjonariusze, prowadząc czynności w tej sprawie, uzyskali informację, że 62-latek w należącym do niego budynku po byłym hotelu oraz w mieszczącym się obok niego mieszkaniu najprawdopodobniej zorganizował plantację marihuany – mówi podinspektor Edyta Bagrowska, oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Zabezpieczono blisko 900 krzewów konopi indyjskich oraz ponad 3 kg suszu. Podinsp. E. Bagrowska:

Plantacja znajdowała się w specjalnie przygotowanych do tego pomieszczeniach, miniszklarniach wyposażonych w urządzenia między innymi sterujące ogrzewaniem, oświetleniem, wentylacją, które potrzebne są do należytego wzrostu roślin.

Z zabezpieczonych krzewów można by uzyskać blisko 100 tysięcy porcji gotowego narkotyku. Czarnorynkowa wartość przechwyconych środków odurzających to około milion złotych.

Na wniosek prokuratury sąd tymczasowo aresztował 62-latka na trzy miesiące. Teraz plantatorowi grozić może od roku do nawet 10 lat pozbawienia wolności.