Kierowca bmw zatrzymany. Był pod wpływem narkotyków, a pod siedzeniem miał broń

Broń
fot. KPP Zgorzelec Teraz 39-letniemu mężczyźnie grozić może kara od sześciu miesięcy do nawet ośmiu lat pozbawienia wolności.
istotne.pl 183 policja, broń, narkotyki, miasto zgorzelec

Reklama

Policjanci ze zgorzeleckiej drogówki, patrolując drogę wojewódzką nr 352, zauważyli pojazd marki BMW. Auto poruszało się tak, jak gdyby jego kierowca był pod wpływem alkoholu lub środków odurzających.

Kierujący został zatrzymany do kontroli drogowej. Okazał się nim 39-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego. Wyszło na jaw, że mężczyzna ma cofnięte uprawnienia do kierowania. Co więcej, wsiadł on za kierownicę pod wpływem narkotyków.

Mało tego, podejrzany miał przy sobie metamfetaminę i tabletkę ecstasy, a pod siedzeniem kierowcy znajdowała się broń z podpiętym magazynkiem z amunicją.

– 39-latek został zatrzymany i przewieziony do zgorzeleckiej komendy. Usłyszał już zarzuty, a prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru – mówi podkom. Agnieszka Goguł, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu. I dodaje: – Za popełnione przestępstwa mężczyźnie grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Reklama