W czasie ferii dzieci się… nie nudzą

W czasie ferii dzieci się… nie nudzą
fot. UM Bolesławiec Ciekawy program spędzania czasu wolnego dla dzieci i młodzieży sprawia, że ferie w mieście mogą być atrakcyjne.
istotne.pl 183 muzeum ceramiki, ferie, cik orzeł, termy bolesławiec, centrum wiedzy, bok - mcc

Reklama

W drugim tygodniu ferii zapraszamy do Centrum Integracji Kulturalnej „Orzeł” na warsztaty teatralne i filmowe adresowane do młodzieży od lat 13. Zajęcia odbywają się codziennie w godz. 12.00–14.00. Zajęcia zakończy premierowy spektakl.

Podczas zajęć filmowych uczestnicy zapoznają się z obsługą kamery, montażem, obsługą stabilizatora. Premierowy pokaz pracy warsztatowej odbędzie się 21 lutego o godz. 18.00 w Orle! Informacje pod numerem 75 645 32 90.

Ponadto w Bolesławieckim Ośrodku Kultury – Międzynarodowym Centrum Ceramiki można korzystać z zajęć plastycznych, tanecznych oraz muzycznych. Podczas ferii zimowych, w każdy poniedziałek, środę i piątek o godz.12.00, zapraszamy dzieci oraz młodzież na seanse „Niespodzianki”. Będą to zarówno animacje jak i filmy familijne. Wszystkie tytuły będą grane PREMIEROWO na ekranie Kina Forum! Specjalna cena biletów – 10 zł.

W ofercie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji znalazły się zajęcia sportowo-rekreacyjne oraz promocyjna oferta w Termach „Bolesławiec”. Ferie z Termami solankowymi: w godz. 9.00–14.00 wstęp 4 zł za 1 godzinę. (Oferta dla bolesławieckich uczniów szkół podstawowych za okazaniem legitymacji szkolnej).

W Miejskiej Bibliotece Publicznej – Centrum Wiedzy ferie pod hasłem „Poszerzamy horyzonty” – zajęcia skierowane są do dzieci w wieku 7–10 lat. Od wtorku do czwartku w godzinach od 11.00–13.00, piątek godzina 9.30–11.30:

  • 18 lutego – Podróż do Kazachstanu i Uzbekistanu – Sebastian Zielonka. Prezentacja multimedialna z warsztatami
  • 19 lutego (środa) – Dzieciaki lubią ptaki. Dowiemy się, co i jak z tym lataniem oraz dlaczego pióra są takie ważne i wspaniałe
  • 20 lutego (czwartek) – Podróż do Japonii. Poznamy zabawę dziecięcą Kendama, zaprojektujemy i wykonamy swój własny wachlarz
  • 21 lutego (piątek) – filmowy piątek . Projekcja filmu „Królowa śniegu. Po drugiej stronie lustra”. Obowiązują zapisy pod numerem telefonu 75 612 13 89.

W Muzeum Ceramiki do 21 lutego, w godz. 9.00–13.00., warsztaty „W blasku świec”. Kreatywne warsztaty wykonywania aromatycznych świec parafinowych z wykorzystaniem olejków eterycznych oraz naturalnych dodatków dekoracyjnych. Zajęcia trwają 45 min. Warunkiem odbycia się warsztatów jest zebranie grupy min. 10 osób. Zgłoszenie telefonicznie lub mailowo: [email protected].

Reklama