Jakie płytki warto wybrać do łazienki? Co proponują producenci?

Jakie płytki warto wybrać do łazienki? Co proponują producenci?
fot. grupamo.pl Urządzanie każdego pomieszczenia wymaga sporo wysiłku, dlatego warto poszukać inspiracji, aby efekt spełniał wszelkie oczekiwania.
istotne.pl dom, łazienka

Aranżując łazienkę, w pierwszej kolejności należy określić jej styl. Wówczas o wiele łatwiejsze będzie dopasowanie płytek, które stanowią tło całego pomieszczenia. Co obecnie oferują producenci?

Płytki wielkoformatowe – piękno i nowoczesność

Jeżeli urządzana jest mała łazienka, na rozmiar płytek trzeba zwracać baczniejszą uwagę. Niestety zbyt mały metraż sprawia, że płytki w wersji XXL nie będą pasować, ponieważ trzeba będzie je docinać, co w ogóle nie współgra z zamysłem ich zastosowania. Łazienka musi być na tyle przestronna, aby zmieściły się co najmniej dwa rzędy płytek. Warianty o dużych wymiarach sprawdzą się za to w przypadkach, gdy nowoczesne łazienki mają charakter przestronnych pokojów kąpielowych. W dużych pomieszczeniach ich walory praktyczne są nieocenione, podobnie jak piękna estetyka. Miejsca, które najtrudniej wyczyścić w łazience to zwykle połączenia płytek, czyli fugi między nimi, a w przypadku wielkoformatowych płytek rektyfikowanych problem znika, ponieważ połączeń nie widać. Z płytek powstaje jednolita tafla, która gwarantuje bezproblemowe utrzymanie łazienki w czystości i powoduje, że pomieszczenie prezentuje się elegancko.

Wyciszający charakter łazienki

Minimalistyczne projekty łazienek nadal są modne, chociaż obecnie nabierają nieco cieplejszego klimatu. Wymagane jest uporządkowanie przestrzeni, a otwarte półki nie są mile widziane – za to uzupełnienie wystroju mogą stanowić tekstylia i żywe rośliny. Wszystko po to, aby stworzyć wrażenie przytulności. Są to doskonałe sposoby, aby ożywić białe, szare i pastelowe płytki do łazienki. Liczy się harmonia, którą gwarantują, wspomniane już, płytki wielkoformatowe. Dzięki nim uzyskuje się wrażenie jednolitej powierzchni. Płytki i inne elementy wyposażenia łazienki, zgodne z aktualnym trendami, znajdziesz na stronie grupamo.pl. Jest tu wszystko, co pozwala ocieplić wnętrze i nadać mu elegancki, a nawet ekskluzywny charakter. Naturalne materiały lub ich imitacje, np. płytki odzwierciedlające barwę i strukturę drewna, sprzyjają wywołaniu uczucia relaksu, co jest niezwykle pożądane podczas kąpieli. Szczególnie w mniejszych łazienkach warto wykorzystać pastele. Zimny odcień błękitu i mięty, pudrowy róż oraz delikatny odcień brzoskwini wspaniale odmieniają wnętrze i sprawiają, że wydaje się przestronniejsze.

Kamień – modny motyw w aranżacjach łazienek

Już od dłuższego czasu sporą popularnością cieszy się marmur, a także inne kamienie. Wyrafinowana aranżacja łazienki nie musi być jednak luksusem, na który stać nielicznych, ponieważ zamiast prawdziwego kamienia można wykorzystać imitujące go płytki. Teraz modny jest marmur w nieco zmienionej odsłonie, czyli z wyrazistymi żyłkami i nietypowymi zdobieniami. Metalizujący blask złotego koloru jest przemycany również do płytek naśladujących kamień.

tekst zlecony