Pogranicznicy uratowali życie niedoszłemu samobójcy

Most w Zgorzelcu
fot. Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki uratowali życie 51-latkowi, który usiłował się zabić.
istotne.pl 183 samobójstwo, straż graniczna

Reklama

Strażnicy graniczni z polsko-niemieckiego patrolu otrzymali informację od niemieckich służb, że na moście kolejowym w Zgorzelcu stoi mężczyzna, który prawdopodobnie chce z niego skoczyć, albo też rzucić się pod nadjeżdżający pociąg.

– Funkcjonariusze natychmiast udali się we wskazane miejsce. Jak relacjonowali, po przybyciu na miejsce zauważyli mężczyznę znajdującego się na środku mostu i udali się w jego kierunku – informuje mjr SG Joanna Konieczniak, rzeczniczka prasowa Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej. – Mężczyzna, widząc mundurowych, zaczął krzyczeć, aby nie podchodzili do niego, po czym zaczął iść w kierunku bariery mostu

Mundurowym nie udało się nakłonić mężczyzny do zejścia z mostu. Rzeczniczka: – Widząc nadjeżdżający z Niemiec pociąg oraz niebezpieczeństwo z tym związane, błyskawicznie obezwładnili 51-latka. Zdecydowane działanie funkcjonariuszy zapobiegło tragedii.

Mężczyzna został zabrany do szpitala.

Reklama