TBS: Historyczny budynek przy Tysiąclecia w Bolesławcu odzyskał dawny blask

TBS: Historyczny budynek przy Tysiąclecia w Bolesławcu odzyskał dawny blask
fot. UM Bolesławiec Wielorodzinny budynek bolesławieckiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego został w czerwcu zasiedlony przez dwanaście rodzin. TBS przeprowadził remont obiektu i zmianę sposobu użytkowania budynku niemieszkalnego na mieszkalny przy al. Tysiąclecia nr 32a.
istotne.pl um bolesławiec, tbs bolesławiec, al. tysiąclecia

Historyczny budynek, w przeszłości należący do kompleksu obiektów szpitala wojewódzkiego, aktualnie odzyskał dawny blask. Do dyspozycji najemców znajduje się w nim dwanaście mieszkań: jedno-, dwu- i trzypokojowych.

Wszystkie mieszkania wykończone są „pod klucz”. Każde mieszkanie ma niepowtarzalny, indywidualny charakter. Powierzchnia budynku wynosi 660 m kw. Koszt inwestycji: 2 800 tys. zł.

Magistraccy urzędnicy:

Warto przypomnieć, że bolesławieckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego w ubiegłym roku przeprowadziło gruntowną modernizację „samotniaka” na ul. Żwirki i Wigury. Budynek został wybudowany jeszcze w latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku, przez wiele lat był w zarządzie szpitala wojewódzkiego, następnie został przekazany miastu.

Po modernizacji powstało w nim 29 mieszkań. Właścicielem i administratorem budynku jest Towarzystwo Budownictwa Społecznego w Bolesławcu.