Otwierają gminne przedszkola. Grupy maks. po 12 osób

Otwierają gminne przedszkola. Grupy maks. po 12 osób
fot. Ben Wicks on Unsplash Placówki będą prowadzić zajęcia w reżimie sanitarnym.
istotne.pl gmina bolesławiec, koronawirus

Jak czytamy na stronie Urzędu Gminy Bolesławiec:

Uprzejmie informuję, że od dnia 01 czerwca 2020 r. zostaną otwarte przedszkola publiczne na terenie Gminy Bolesławiec. Placówki będą prowadziły zajęcia opiekuńcze w reżimie sanitarnym, co powoduje, że liczebność grup nie może przekraczać 12 osób. […] pierwszeństwo mają dzieci rodziców pracujących, a przede wszystkim pracowników systemu ochrony zdrowia, służb mundurowych, pracowników handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych, realizujący zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Ponadto rodzice, których dzieci będą korzystać z opieki przedszkoli, będą zobowiązani do przekazania dyrektorowi jednostki istotnych informacji o stanie zdrowia dziecka, przyprowadzać dziecko zdrowe, bez żadnych objawów chorobowych, nie przyprowadzać dziecka, jeżeli ktoś z domowników przebywa na kwarantannie lub izolacji. Szczegółowe informacje o procedurach bezpieczeństwa na terenie placówek znajdują się na ich stronie internetowej.

Urzędnicy dodają:

Jeżeli Państwo są zainteresowani skorzystania z opieki przedszkolnej, proszę wcześniej o tym fakcie powiadomić Dyrektora, który poinformuje Państwa o możliwości przyjęcia dziecka oraz jakie są szczegółowe zasady pobytu wychowanka w przedszkolu obowiązujące w czasie epidemii.