Nigeryjczycy oszukiwali Polki, wyłudzili 420 tys. zł. Udawali żołnierza i lekarza

Nigeryjczycy oszukiwali Polki, wyłudzili 420 tys. zł. Udawali żołnierza i lekarza
fot. Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Mężczyznom zostały przedstawione zarzuty oszustwa. Decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące. Sprawa jest rozwojowa.
istotne.pl policja, oszustwo, straż graniczna, us army

27 maja mundurowi zatrzymali 2 obywateli Nigerii (w wieku 35 i 46 lat), którzy z oszukiwania kobiet zrobili sobie źródło stałego utrzymania.

– Funkcjonariusze Straży Granicznej z Jeleniej Góry, współdziałając razem z policjantami Wydziału do walki z Cyberprzestępczością Komendy Stołecznej Policji, na terenie Wrocławia zatrzymali w środę dwóch obywateli Nigerii, którzy za pośrednictwem internetowych portali randkowych oszukiwali samotne kobiety, wyłudzając od nich znaczne kwoty pieniędzy – mówi mjr SG Joanna Konieczniak, rzeczniczka prasowa Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

I dodaje:

Cudzoziemcy podawali się za amerykańskiego żołnierza, lekarza z Syrii, inżyniera z platformy wiertniczej. I wyłudzali od kobiet, które kontaktowały się z nimi poprzez internetowe portale randkowe, znaczne kwoty pieniędzy.

Działająca od kilku lat grupa oszukała co najmniej 7 kobiet na około 420 tysięcy złotych.

Oszukanych kobiet może być znacznie więcej

W trakcie przeszukania kilku mieszkań na terenie Wrocławia funkcjonariusze zabezpieczyli nośniki danych i dokumentację bankową, które mogą świadczyć o tym, że oszukanych kobiet może być znacznie więcej.

Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Warszawie. Mjr SG J. Konieczniak: – Mężczyznom zostały przedstawione zarzuty oszustwa. Decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące. Sprawa jest rozwojowa.

Za oszustwo grozić może kara od sześciu miesięcy do nawet ośmiu lat pozbawienia wolności.