Wyroby Ceramiki Artystycznej trafią do... chińskiego Wuhanu

Wyroby Ceramiki Artystycznej trafią do... chińskiego Wuhanu
fot. Pavlina Stefańczyk – Z dużą nadzieją patrzymy na nowo otwierające się rynki wschodnie – mówi Helena Smoleńska, prezes Ceramiki Artystycznej – Spółdzielni Rękodzieła Artystycznego w Bolesławcu.
istotne.pl ceramika artystyczna

Po 47 dniach przestoju bolesławiecki producent przygotuje naczynia ceramiczne dla Chińczyków z miasta Wuhan. – Klient z Wuhanu zwrócił się do Spółdzielni z zapytaniem o możliwość realizacji zamówienia – informuje Helena Smoleńska, prezes Ceramiki Artystycznej – Spółdzielni Rękodzieła Artystycznego w Bolesławcu. – To zamówienie już wpłynęło, będziemy je realizować w czerwcu.

(Klient z Państwa Środka co prawda kontaktował się z bolesławiecką firmą w lutym. Ale wtedy wspomniane 11-milionowe miasto było objęte kwarantanną z powodu epidemii koronawirusa).

Jak podkreśla H. Smoleńska, obecnie w Wuhanie sytuacja się stabilizuje. To dla Ceramiki Artystycznej – Spółdzielni Rękodzieła Artystycznego w Bolesławcu ogromna szansa na podbój rynku chińskiego, tym bardziej że firma od lat realizuje już zamówienia z Japonii i Korei Południowej.

– Z dużą nadzieją patrzymy na nowo otwierające się rynki wschodnie – dodaje prezes H. Smoleńska.