Siedmioro przestępców za kierownicą w rękach policji. Wszyscy wpadli w 3 dni

Siedmioro przestępców za kierownicą w rękach policji. Wszyscy wpadli w 3 dni
fot. freeimages.com (juri Staikov) Trzem pijanym kierowcom grozić może kara do dwóch lat pozbawienia wolności. A ci, którzy złamali sądowe zakazy, mogą trafić za kratki nawet na pięć lat.
istotne.pl alkohol, policja, sąd

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu w dniach 29–31 maja zatrzymali 7 osób, które siadając za kierownicę, popełniły przestępstwo. – 4 zatrzymanych to nietrzeźwi kierujący – mówi asp. szt. Anna Kublik-Rościszewska, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu.

I wylicza: – Dwóch mieszkańców Bolesławca, w wieku 23 i 36, kierowało samochodami, mając około 0,8 promila, a 33-latek z powiatu górowskiego jechał, mając 2 promile. Natomiast 37-latek z powiatu zgorzeleckiego usiadł za kierownicę, mając 0,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu i sądowy zakaz kierowania pojazdami.

Ponadto mundurowi zatrzymali jeszcze trzy inne osoby, które złamały sądowe zakazy prowadzenia pojazdów: 32-letnią mieszkankę powiatu bolesławieckiego, 35-latka z powiatu lwóweckiego i 37-latka z powiatu legnickiego.

Za jazdę po pijanemu grozić może kara do dwóch lat pozbawienia wolności. Ci zaś, którzy złamali sądowe zakazy, mogą trafić za kratki nawet na pięć lat.