Powiat Bolesławiecki chce korzystać z funduszu autobusowego w 2020 roku

Powiat Bolesławiecki chce korzystać z funduszu autobusowego w 2020 roku
fot. Powiat Bolesławiecki Powiat – jako dotychczasowy lider wśród samorządów korzystających z dofinansowania z Funduszu rozwoju przewozów autobusowych – będzie ubiegał się o środki finansowe przeznaczone na ten cel w 2020 roku.
istotne.pl pks bolesławiec, powiat bolesławiecki

Rządowy program pn. Fundusz rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej, popularnie zwany funduszem autobusowym, to system dofinansowania z budżetu państwa każdego przejechanego kilometra. Obecnie fundusz dopłaca złotówkę. Warunkiem uczestnictwa w programie jest finansowa partycypacja, rozwój i utrzymanie kursów przez organizatora i operatora przewozów.

Pierwszą umowę starosta Tomasz Gabrysiak podpisał z wojewodą w sierpniu br. W efekcie Powiat Bolesławiecki – spośród wszystkich dolnośląskich samorządów – uruchomił największą liczbę nowych linii autobusowych – aż 25.

Obecnie PKS dociera do najbardziej odległych miejscowości powiatu, umożliwiając mieszkańcom korzystanie z transportu publicznego. W samej tylko gminie Bolesławiec realizowanych jest o 60% więcej kursów niż przez przystąpieniem do programu.

Aby ułatwić mieszkańcom powiatu dotarcie do zakładów pracy, szkół i powrót do domów, najwięcej kursów wykonywanych jest w godzinach od 6:00 do 8:00 i w godzinach popołudniowego szczytu: od 14:00 do 16:00.

tekst zlecony