Znakomici strażacy-siatkarze. Wałbrzyszanie znów najlepsi

Ludzie
fot. KP PSP Bolesławiec Mistrzostwa Województwa Dolnośląskiego Strażaków Państwowej Straży Pożarnej w Siatkówce Plażowej po raz trzeci rozegrano w Bolesławcu.
istotne.pl 183 straż pożarna, ows mosir

Reklama

Zgodnie z kalendarzem imprez sportowych, inicjowanych przez Dolnośląskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu w 2018 roku, w dniach 16 i 17 sierpnia w Bolesławcu, na obiektach Ośrodka Wodno-Sportowego MOSiR, przeprowadzono Mistrzostwa Województwa Dolnośląskiego Strażaków PSP w Siatkówce Plażowej.

W tym roku po raz pierwszy zawody rozegrano w sierpniu, a było to związane z włączeniem ich do programu imprez towarzyszących 24 Bolesławieckiego Święta Ceramiki.

Do rywalizacji o tytuł Mistrza Województwa Dolnośląskiego przystąpiło 16 par, zgłoszonych przez komendy miejskie, powiatowe i komendę wojewódzką PSP województwa dolnośląskiego. W sumie w zawodach uczestniczyli przedstawiciele 12 jednostek organizacyjnych PSP województwa dolnośląskiego: KW PSP we Wrocławiu, KM PSP w Wrocławiu, Wałbrzychu, Jeleniej Górze (2 pary); KP PSP w Górze (2 pary), Lwówku Śl., Świdnicy, Dzierżoniowie, Oleśnicy, Zgorzelcu, Polkowicach i Bolesławcu (3 pary).

Zawody otworzyli mł. bryg. Andrzej Śliwowski, Komendant Powiatowy PSP w Bolesławcu, i Zastępca Prezydenta Miasta Bolesławiec Kornel Filipowicz.

Zawody przeprowadzono systemem brazylijskim. W pierwszy dzień rozegrano 28 meczów, a w piątek mecze półfinałowe oraz o miejsce 3 i finał.

W finale spotkali się mistrzowie z roku 2016 (KM PSP Wrocław) i mistrzowie z roku 2017 (KM PSP Wałbrzych). Zwyciężyli zawodnicy z Wałbrzycha Adrian Sdebel i Adrian Bochenek, tym samym zdobywając tytuł Mistrza Województwa Dolnośląskiego Strażaków PSP w Siatkówce Plażowej 2018. Po zwycięstwie „na gorąco” udzielili wywiadu dla Muzycznego Radia.

Szczegółowe wyniki poniżej:

WynikiWynikifot. Piotr Pilarczyk/KP PSP Bolesławiec

Podsumowania zawodów i wręczenia pucharów oraz nagród dokonał mł. bryg. Andrzej Śliwowski w asyście Członka Zarządu Powiatu Stanisława Chwojnickiego, Prezydenta Miasta Bolesławiec Piotra Romana i Dyrektora MOSiR Jacka Dudyńskiego. Mecze półfinałowe wspólnie z zaproszonymi gośćmi oglądał Dolnośląski Komendant Wojewódzki PSP we Wrocławiu st. bryg. Adam Konieczny, który niestety nie mógł uczestniczyć w zakończeniu zawodów.

Strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bolesławcu:

Organizatorzy zawodów serdecznie dziękują wszystkim, którzy zaangażowali się w przeprowadzenie zawodów, a także sponsorom, dzięki którym wszyscy zawodnicy wyjechali z Bolesławca obdarowani pamiątkowymi koszulkami, zwycięzcy konkursów – ceramiką, a finaliści – nagrodami rzeczowymi.

(Gmina Miejska Bolesławiec, EURO POLTECH Systemy przeciwpożarowe z Milikowa, Serwis – Pak z Bolesławca, Ceramika ANDY z Tomaszowa Bol., Textil – Bolesławiec Sp. z o.o., Fit Style Ruch i Zdrowie z Bolesławca, Studio Borowski z Tomaszowa Bol., Muzyczne Radio).

Dziękujemy Panom Robertowi Walkowiakowi i Mateuszowi Świerzewskiemu za sprawne sędziowanie w trudnych warunkach pogodowych.

Reklama