Bezpieczny Bolesławiec. Olimpiada Bezpiecznego Malucha za nami

Bezpieczny Bolesławiec. Olimpiada Bezpiecznego Malucha za nami
fot. UM Bolesławiec Koniec listopada 2018 roku obfitował w wielkie święto bezpieczeństwa. Straż Miejska w Bolesławcu zorganizowała i przeprowadziła imprezy dla dzieci, których głównym hasłem jest „Bezpieczeństwo”.
istotne.pl olimpiada, um bolesławiec, sm bolesławiec

W maju 2018 roku Gmina Miejska Bolesławiec wzięła udział w postępowaniu konkursowym ogłoszonym przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych na realizację rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka na lata 2018–2020”.

Bolesławiecki projekt został wybrany do dofinansowania z rezerwy celowej zabezpieczonej w budżecie państwa. Dzięki temu na wszelkie działania zawarte w projekcie Gmina Miejska Bolesławiec otrzymała dofinansowanie w wysokości 50 000 złotych.

22 listopada 2018 roku w sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 odbyła się Olimpiada Bezpiecznego Malucha. Olimpiada niezmiennie od początku istnienia ma za zadanie kształtowanie świadomości najmłodszych i uwrażliwianie ich na podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zapoznanie z zasadami pierwszej pomocy przedmedycznej oraz kształtowanie świadomości ekologicznej poprzez naukę segregacji odpadów.

W imprezie wzięło udział piętnaście drużyn z bolesławieckich przedszkoli publicznych i niepublicznych, w sumie 150 zawodników.

Jak zawsze nie zabrakło gorącego dopingu kibiców, którzy przybyli, by towarzyszyć i zagrzewać do walki małych zawodników.

tekst zlecony