Rafał S. tymczasowo aresztowany. Zniszczył auto swojej byłej, groził jej nożem

Nóż
fot. freeimages.com (Andrew Martin) Prokuratura prowadzi śledztwo przeciwko Rafałowi S., który 21 lipca, w godzinach wieczornych, nie zatrzymał się do kontroli pomimo sygnałów policji, a następnie uderzył kierowanym przez siebie samochodem w interweniującego funkcjonariusza.
istotne.pl 183 policja, prokuratura, sąd, potrącenie, nóż, dobra, gmina bolesławiec

Reklama

19 lipca bolesławiecka policja przyjęła zgłoszenie, z którego wynikało, że Rafał S. dokonał zniszczenia pojazdu swojej byłej partnerki. (Wybił w nim szyby oraz uszkodził powłokę lakieru).

Dwa dni później, w godzinach wieczornych, 39-latek ponownie przyszedł do domu swojej eks i groził jej nożem. Żądał, żeby wycofała wniosek o ściganie go oraz żeby zmieniła zeznania.

Matce byłej partnerki z kolei zagroził podpaleniem mieszkania. Mało tego, zabrał jej portfel i telefon i odjechał z miejsca zdarzenia.

Pokrzywdzona kobieta zawiadomiła policję, która podjęła próbę zatrzymania mężczyzny. Pomimo sygnałów dźwiękowych i świetlnych S. nie zatrzymał samochodu. Zamiast tego skręcił gwałtownie w lewo i lewym bokiem pojazdu potrącił próbującego go zatrzymać policjanta. Został następnie ujęty przez innych funkcjonariuszy.

Rafał S. był pijany; miał 1 promil alkoholu we krwi. 23 lipca został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Bolesławcu, gdzie usłyszał między innymi zarzut czynnej napaści na funkcjonariusza. (Zarzucono mu też popełnienie siedmiu innych przestępstw. S. przyznał się jedynie do części zarzutów).

Sąd na wniosek prokuratury aresztował mieszkańca Dobrej na 3 miesiące. Grozić mu może kara do 10 lat więzienia. Policjantowi na szczęście nic poważniejszego się nie stało.

Reklama