Pancerniacy: „A choć ich płomień życia zgasł, to myśli o nich są przecież w nas”

Pancerniacy: „A choć ich płomień życia zgasł, to myśli o nich są przecież w nas”
fot. 10BKPanc Płomień niektórych żołnierzy z 10 Brygady Kawalerii Pancernej, którzy wiernie służyli Ojczyźnie, zgasł zdecydowanie za szybko.
istotne.pl wojsko, 10bkpanc, wszystkich świętych

1 listopada – Dzień Wszystkich Świętych – czas zadumy i refleksji. Dzień, w którym Polacy odwiedzają groby swoich bliskich, wspominają ich. Zapalone znicze stanowią symbol pamięci o zmarłych.

W dniu poprzedzającym Wszystkich Świętych delegacje żołnierzy z 10 Brygady Kawalerii Pancernej udały się na groby tych, którzy przedwcześnie pożegnali się z mundurem. Pancerniacy oddali im należną pamięć i szacunek.

Żołnierze ze świętoszowskiej jednostki, odwiedzając na cmentarzach swoich współtowarzyszy służby, złożyli na ich grobach wiązanki oraz zapalili znicze. Był to czas zadumy, a także wspominania tych, których nie ma już wśród nich.

1 listopada nie jest oczywiście jedynym dniem, kiedy kawalerzyści z pancernej brygady odwiedzają groby zmarłych żołnierzy. W natłoku codziennych zajęć oraz obowiązków służbowych jest także czas na te niezwykle ważne wizyty. Żołnierze kilka razy w roku jeżdżą na cmentarze, aby zapalić symboliczne światełko na grobach swoich kolegów.

W środę 31 listopada kwiaty oraz znicze spoczęły także na świętoszowskim placu Żołnierzy 10 Brygady Kawalerii Pancernej Poległych w Polskich Kontyngentach Wojskowych. Żołnierze z pancernej brygady oddali hołd tym, którzy służąc Ojczyźnie, poświęcili to, co mieli najcenniejsze – własne życie. Cześć ich Pamięci!