Blog może być fascynujący, czyli Iwona Banach w „Handlówce”

Blog może być fascynujący, czyli Iwona Banach w „Handlówce”
fot. ZSHiU Bolesławiec Spotkania z pisarką to dla uczniów czas ogromnej mobilizacji intelektualnej. Wszyscy czytają książki autorki i z niecierpliwością oczekują na możliwość osobistej rozmowy, a po spotkaniu długo dyskutują w zaciszu biblioteki szkolnej – mówią przedstawiciele ZSHiU.
istotne.pl literatura, iwona banach, zshiu bolesławiec

5 listopada 2018 roku w Zespole Szkół Handlowych i Usługowych w Bolesławcu odbyło się spotkanie ze znakomitą pisarką Iwoną Banach („Szczęśliwy pech”, „Lokator do wynajęcia”, „Czarci krąg”, „Maski zła”), którą bez wątpienia można nazwać Przyjaciółką Szkoły.

Spotkanie, w którym uczestniczyli miłośnicy twórczości autorki, tym razem poświęcone było nauce pisania bloga i propozycji współpracy przy tworzeniu bloga bibliotecznego w ZSHiU. Iwona Banach przygotowała prezentację multimedialną na ten temat, pokazała krok po kroku, jak rozpocząć przygodę z recenzowaniem książek; zachęcała, aby książki dla młodzieży oceniała młodzież. Dała uczniom wiele praktycznych rad i opowiedziała o swoich przygodach z blogiem.

Pokazała fascynujący świat Internetu, który daje duże możliwości pozyskiwania, bezpłatnie, książek dla siebie czy biblioteki szkolnej, i to tylko dzięki prowadzeniu bloga lub udziałowi w konkursach czytelniczych, które ogłaszają różne portale internetowe.

Przedstawiciele „Handlówki”:

Spotkania z pisarką to dla uczniów czas ogromnej mobilizacji intelektualnej. Wszyscy czytają książki autorki i z niecierpliwością oczekują na możliwość osobistej rozmowy, a po spotkaniu długo dyskutują w zaciszu biblioteki szkolnej.

Organizatorką spotkania była Aldona Wilas, nauczycielka bibliotekarka.