Biegacze z gminy Warta z 7 medalami Dolnośląskich Igrzysk Młodzieży

fot. Dariusz Pachnik Kilkunastoosobowa grupa dzieci ze szkół w Raciborowicach, Iwinach oraz rodzynek reprezentujący II PG (również mieszkaniec gminy Warta Bolesławiecka) Stanisław Pachnik wystartowali w finale wojewódzkim Igrzysk Młodzieży Szkolnej oraz Dzieci w Biegu na Orientację.
istotne.pl 183 bieg, iwiny, raciborowice, bieg na orientację, dariusz pachnik, gmina warta bolesławiecka

Impreza odbyła się 24 maja w parku Szczytnickim we Wrocławiu. Trener Dariusz Pachnik:

Zawody były niezwykle udane dla naszych reprezentantów. Chłopcy ze Szkoły Podstawowej w Iwinach zostali drużynowymi mistrzami Dolnego Śląska, a dziewczynki z Raciborowic uplasowały się na drugim miejscu!!!

Indywidualnie było równie rewelacyjnie. W kategorii K11 Julka Halewicz wygrała, a Sonia Szeliga uplasowała się na drugiej pozycji. O dwa lata starsza Wiktoria Kulka (K13) zdobyła brązowy medal. Wszystkie trzy dziewczynki pochodzą z Raciborowic.

Wśród chłopców najwyżej uplasowali się Jędrzej Pachnik (kategoria M13; SP Iwiny) oraz jego o trzy lata starszy brat Stanisław (II Prywatne Gimnazjum Bolesławiec; kategoria M16). Obaj zdobyli złote medale. Ponadto czwarte miejsca zajęli: Gracjan Dwojak (M13) i Kacper Dominiak (M11) z SP Iwiny, a także Emilia Piecek (K16) z Gimnazjum w Iwinach. Tak więc niewiele brakowało, a medali mogło być jeszcze więcej!!!

I dodaje:

Pozostali zawodnicy spisali się na miarę swoich możliwości i przyczynili się do sukcesu swoich drużyn.

Skład drużyny SP Raciborowice: Julia Halewicz, Sonia Szeliga, Wiktoria Kulka, Emilia Matyjaszczuk. Ekipa z Iwin wystąpiła w składzie: Jacek Świtaniak, Bartosz Rynia, Kacper Dominiak, Antoni Pachnik, Jędrzej Pachnik, Szymon Rozmusz, Gracjan Dwojak.

Gimnazjum w Iwinach reprezentowała Emilia Piecek, a II Prywatne Gimnazjum w Bolesławcu – Stanisław Pachnik. Opiekunką zespołu z Raciborowic jest Violetta Szeliga; pozostałe zespoły trenują pod okiem Renaty Pachnik i Waldemara Sochy.