BKS wygrał z Woskarem Szklarska Poręba

Łukasz Graczyk walczy o piłkę
istotne.pl 4 woskar szklarska poręba, bks bolesławiec

Nasz zespół przed meczem stawiany był jako faworyt i wywiązał się z tej roli w stu procentach. BKS Bolesławiec przez cały czas prowadził grę i nie pozwolił rywalowi rozwinąć skrzydeł. Sygnał do ataków w pierwszej połowie dał Radosław Karpiak, jednak strzał pomocnika BKS-u przeszedł nad poprzeczką bramki Woskara Szklarska Poręba. W 6 minucie ładnym strzałem popisał się Damian Puzio jednak bramkarz gości zdołał wybić piłkę na róg. Napór BKS-u stale rósł i na efekty tego czekaliśmy do 15 minuty. Wtedy to świetnym podaniem popisał się Damian Puzio, a dobrze wchodzący w pole karne Adrian Biały strzałem głową wyprowadził BKS Bolesławiec na 1:0.

Szybko strzelony gol nie uśpił naszych chłopaków, którzy nie spoczęli na laurach tylko szukali kolejnej bramki. Woskar Szklarska Poręba skupił się na obronie dostępu do własnej bramki i właściwie nie stworzył sobie sytuacji do strzelenia gola. W 27 minucie Adrian Biały ponownie strzałem głową umieścił piłkę w siatce gości, jednak arbiter spotkania dopatrzył się faulu jednego z naszych zawodników. Tuż przed przerwą dobrze uderzył Damian Puzio jednak tym razem paradą popisał się bramkarz gości i do przerwy było 1:0 dla BKS-u Bolesławiec.

Po przerwie obraz gry nie zmienił się znacząco. Wprawdzie Woskar stworzył sobie parę sytuacji jednak broniący dostępu do naszej bramki Bartosz Bochnia swoimi interwencjami niwelował zagrożenie. W 55 minucie powinniśmy prowadzić już 2:0. Po zamieszaniu w polu karnym piłka trafiła do Krzysztofa Dmuchowskiego, który huknął na bramkę rywala. Niestety dobrze ustawiony był bramkarz gości, który wybił zmierzającą do bramki piłkę. W 82 minucie wprowadzony chwilę wcześniej Mirosław Markowski ładnym podaniem obsłużył wychodzącego sam na sam Łukasza Graczyka. Napastnik BKS-u Bolesławiec przelobował bramkarza Woskara Szklarska Poręba i ustalił wynik spotkania na 2:0 dla BKS-u Bolesławiec.

Sobotni mecz toczył się pod dyktando BKS-u i zakończył się zasłużonym zwycięstwem naszego zespołu. Momentami Woskar Szklarska Poręba próbował nawiązać z nami walkę jednak to było za mało, żeby wywieźć ze Spółdzielczej jakąkolwiek zdobycz punktową. Następny mecz nasz zespół zagra na wyjeździe z Gryfem Gryfów Śląski (31.05, godz. 17:00).

BKS Bolesławiec – Woskar Szklarska Poręba 2:0 (1:0).

Bramki: Biały (15′), Graczyk (82′).

BKS: Bochnia, Janicki, Lisowski, Dul (żk), K. Dmuchowski (86′ Zapiór), Biały, Karpiak, Kliwak (66′ Smolarek), Puzio, Graczyk, Pochwała (81′ Markowski)

Zagłosuj w rankingu na najlepszego piłkarza BKS.