Uroczysta sesja Rady Miasta za nami

Uroczysta sesja Rady Miasta za nami
fot. GA Środowe posiedzenie Rady Miasta Bolesławiec było okazją do podsumowania czteroletniej działalności tego gremium.
istotne.pl 183 forum, piotr roman, jarosław kowalski, halina waniak, barbara smoleńska, sesja rm

Reklama

W środę 17 października w sali Forum Bolesławieckiego Ośrodka Kultury – Międzynarodowego Centrum Ceramiki odbyła się uroczysta sesja Rady Miasta Bolesławiec.

W trakcie środowego posiedzenia prezydent Piotr Roman i przewodniczący Rady Jarosław Kowalski wręczyli Janinie Piestrak-Babijczuk, lekarce i polityczce, ryngraf z okazji jubileuszu 50-lecia działalności zawodowej. (Na ryngrafie znalazły się słowa Alberta Einsteina: „Tylko życie poświęcone innym jest warte przeżycia”).

J. Piestrak-Babijczuk powiedziała, że bardzo cieszy ją to, jak pięknie rozwija się Miasto Ceramiki. Dodała, że Bolesławcowi potrzebny jest dalszy spokojny rozwój, a nie rewolucja.

W trakcie sesji wręczono akty nadania tytułu „Zasłużony dla Miasta Bolesławiec” szefowym dwóch stowarzyszeń: Barbarze Smoleńskiej z Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich oraz Halinie Waniak ze Stowarzyszenia Reemigrantów z Bośni, ich Potomków oraz Przyjaciół w Bolesławcu.

Środowa uroczystość była również okazją do podsumowań i podziękowań. J. Kowalski dziękował mediom, w tym portalowi istotne.pl, za relacjonowanie tego, co działo się na posiedzeniach Rady Miasta VII kadencji.

A Wy jak będziecie wspominać radnych tej kadencji? Zapraszamy do dyskusji.

Reklama