Gracjan Kozak z Bolesłavii wystartuje na Mistrzostwach Europy!

Gracjan Kozak
fot. MKS Bolesłavia Zawodnik klubu lekkoatletycznego MKS Bolesłavia będzie reprezentował Polskę w rzucie dyskiem na Mistrzostwach Europy juniorów młodszych, które odbędą się w dniach 5–8 lipca w węgierskim mieście Győr.
istotne.pl 183 lekkoatletyka, bolesłavia, gracjan kozak

Przypomnijmy ważniejsze osiągnięcia Gracjana Kozaka, zawodnika Bolesłavii:

• jako młodzik został wicemistrzem Polski, bijąc rekord Dolnego Śląska (dysk 1 kg – 61,67 m)
  • tegoroczne wyniki: w pchnięciu kulą (5 kg) – 18,73 m; w rzucie dyskiem (1,5 kg) – 58,16 m
  • podczas czerwcowych Mistrzostw Polski LZS został mistrzem kraju w rzucie dyskiem i wicemistrzem w pchnięciu kulą. (Jest również mistrzem Dolnego Śląska w tych konkurencjach).

Gracjan trenuje w grupie rzutów, którą prowadzi nauczyciel i trener Tomasz Markowski. Start w Mistrzostwach Europy jest dużym wyróżnieniem dla naszego lekkoatlety. Jego poprzednicy z grupy rzutów zdobyli wiele medali Mistrzostw Polski. Startowali również w imprezach międzynarodowych: Roksana Drab w Światowej Gimnazjadzie we Francji w rzucie oszczepem; Agnieszka Dalmata w rzucie dyskiem; Dawid Kopała w rzucie młotem w meczach międzynarodowych; Kacper Olszewski w Kwalifikacjach Europy do Igrzysk Olimpijskich, w których zajął 5 miejsce.

Trzymamy kciuki za jak najlepszy start zawodnika Bolesłavii, reprezentanta Polski w Mistrzostwach Europy.