Niszczą nowe trawniki przy galerii na Wesołej. Jest komentarz przedstawicieli obiektu

Niszczą nowe trawniki przy galerii na Wesołej, a jak ktoś zwróci uwagę, pokazują f*cka
fot. ii Sprawę opisano na facebookowej stronie The Bad Bunzlauer. O komentarz poprosiliśmy przedstawicieli galerii.
istotne.pl 183 galeria, trawa, dworzec pks

Reklama

Przedstawiciele galerii przy Wesołej:

Trawnik z wydeptanymi ścieżkami to coś, co można zaobserwować w wielu miejscach Bolesławca oraz przy większości obiektów handlowych w wielu miejscach w Polsce. Mieszkańcy, zamiast korzystać z chodników, które często biegną dłuższą trasą, wybierają drogę na skróty. W wielu przypadkach wydeptany teren uparcie wysiewa się trawą, po czym znowu pojawiają się ścieżki.

Niektóre obiekty rezygnują z zieleni, zastępując przedepty asfaltowymi alejkami lub brukowymi chodnikami.

Na etapie inwestycji Parku Handlowego Galerii Wesołej nie można było przewidzieć, którędy mieszkańcy będą skracać sobie drogę, dopiero po otwarciu galerii przedepty zaczęły być widoczne.

I dodają:

Zamierzamy niektóre miejsca trawnikowe zastąpić ozdobnymi kamykami z nasadzeniem krzewów, w ten sposób wyeliminujemy nieestetyczne przedepty. W miejscach ścieżek przedeptowych wykonamy przejścia brukowe.

Przypomnijmy. Na The Bad Bunzlauer K napisał(a):

Czy można ludzi z Bolesławca nauczyć kultury, by szanować trawniki, zieleń? Chyba nie. Obok nowo otwartej galerii przy dworcu PKS zrobili sobie ścieżkę i regularnie przechodzą przez niedawno posiany trawnik. Jak się zwróci uwagę, to pokazują faka.

I dodał(a):

Proponuję tabliczkę „Szanuj zieleń”. Nadmieniam również, że trawnik wykorzystują właściciele psów na toaletę dla swoich pupili, nie zbierając g*** po nich. Czy może ktoś się tym zainteresuje?

Reklama