Pod górkę mają mamy z wózkami przy galerii obok dworca PKS

Pod górkę mają mamy z wózkami przy galerii obok dworca PKS
fot. Czytelnik O sprawie pisaliśmy w styczniu na prośbę Czytelnika, który zwrócił uwagę na to, że gdy osoba niepełnosprawna chce z targowiska przy ulicy Wesołej przejść galerii przy dworcu PKS, to ma do wyrobu tylko schody. Mężczyzna pytał też, co mają zrobić matki z wózkami?
istotne.pl galeria, niepełnosprawność, pks bolesławiec

Niestety nie będzie udogodnień ani dla niepełnosprawnych, ani dla rodziców z wózkami od ulicy Wesołej i targowiska. I takie obrazki, jak na powyższym zdjęciu, będą przy galerii codziennością.

– Osoby niepełnosprawne mają dostęp do całości kompleksu handlowego od strony ul. Dolne Młyny, jak również od strony ul. Wesołej, gdzie znajduje się przystanek autobusowy, który także spełnia kryteria umożliwiające swobodną komunikację osobom niepełnosprawnym – wyjaśniał w styczniu 2018 roku w imieniu właścicieli parku handlowego przy ul. Wesołej Tomasz Olszewski. – Od strony targowiska do kompleksu handlowego prowadzą schody, tuż do wejścia do lokalu Neonet. Przedmiotowe schody były wykonane na prośbę okolicznych kupców z targowiska, aby polepszyć komunikację pomiędzy obydwoma placami handlowymi. Na pewno przy budynku B, a także przy przejściu między budynkami A i B skorygowana zostanie wysokość krawężników. Nie ma w tym przypadku żadnych przeciwwskazań, a wręcz powinno być to zrobione. Należy zwrócić uwagę, iż główny wjazd dla samochodów osobowych do kompleksu handlowego znajduje się od strony stacji paliw BP. Na parkingu wyznaczone są miejsca parkingowe dla niepełnosprawnych o znacznie większej szerokości.