Niecierpliwa na przejeździe kolejowym. 9 osób zginęło w podobnych okolicznościach

Niecierpliwa na przejeździe kolejowym. 9 osób zginęło w podobnych okolicznościach
fot. Czytelnik Nagranie podesłał nam Czytelnik, mieszkaniec Bolesławca.
istotne.pl 183 wypadek, pkp, przejazd kolejowy

Od bolesławianina dostaliśmy nagranie przedstawiające kobietę, która przechodzi przez zamknięte rogatki na przejeździe kolejowym przy ulicy Modłowej w Bolesławcu.

O komentarz poprosiliśmy Bohdana Ząbka z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Jak się okazuje, mimo kampanii informacyjnej PKP PLK Bezpieczny przejazd – „Szlaban na ryzyko!” tego typu sytuacje zdarzają się nagminnie. W tym roku w podobnych okolicznościach we Wrocławiu zginął pieszy. (Też przechodził na przejeździe kolejowym przez zamknięte rogatki).

Co więcej, w 2018 r. doszło do 9 potrąceń osób, które przechodziły przez tory w niedozwolonych miejscach (nie na przejazdach). I w aż ośmiu przypadkach finał był tragiczny.

Jak podkreśla B. Ząbek, takie zachowanie to igranie z ogniem. Tym bardziej że pociągi w Polsce jeżdżą coraz szybciej, są coraz nowocześniejsze, a co za tym idzie – coraz cichsze.

I często może nam się wydawać, że znajdują się daleko, że zdążymy przejść… Nie warto dla zaoszczędzenia kilku minut ryzykować życia!