Stanisław Pachnik mistrzem Polski

Stanisław Pachnik mistrzem Polski
fot. Dariusz Pachnik W niedzielę w okolicy Bochni odbyły się Mistrzostwa Polski w Długodystansowym Biegu na Orientację. Mieszkaniec małego Lubkowa, gmina Warta Bolesławiecka, Stanisław Pachnik okazał się najlepszy w Polsce wśród juniorów młodszych.
istotne.pl bieg, stanisław pachnik

Na bardzo wymagającej trasie – dystans 10400 m (w linii prostej), 420 m przewyższenia i 28 punktów kontrolnych – wystartowało kilkudziesięciu zawodników (w kategorii juniora młodszego).

Walka trwała do samego końca. Czołówka biegu ukształtowała się dość szybko i było jasne, że rywalizacja o medale rozegra się między czterema zawodnikami. Wśród nich znajdował się również Stanisław Pachnik z Lubkowa.

W końcówce trwającego blisko 80 minut biegu trzeba było się wykazać sprytem taktycznym, dużą wytrzymałością i ogromną motywacją. Stanisław zaatakował kilkaset metrów przed metą i zameldował się na ostatnim punkcie kontrolnym jako pierwszy. Finisz już był tylko formalnością i można się było cieszyć ze zwycięstwa.

Trener Dariusz Pachnik:

To pierwszy złoty medal Mistrzostw Polski Stasia! W zeszłym roku w tej samej kategorii stanął na najniższym stopniu podium. Teraz rozpoczyna przygotowania do kolejnych startów.

Już w połowie maja będzie następna okazja do powalczenia o tytuły: na dystansie średnim i w biegu nocnym.