Edward Spraski ze srebrnym medalem Mistrzostw Europy Weteranów w judo

istotne.pl 183 judo, edward spraski

6 medali (1 złoty, 2 srebrne i 3 brązowe) zdobyli polscy reprezentanci podczas Mistrzostw Europy Weteranów, które odbyły się w szkockim Glasgow. Reprezentacja Biało-Czerwonych liczyła 27 osób. (W sumie w imprezie wzięło udział około 1 100 sportowców z 35 krajów).

Srebrny krążek wywalczył bolesławianin Edward Spraski (+100 kg), startujący w kategorii wiekowej M8. Zawodnik z Miasta Ceramiki wygrał przed czasem bardzo trudny pojedynek z ważącym 135 kg Azerem Mahammadem Muslumzadą, mistrzem świata w sambo. Co więcej, pokonał brązowego medalistę Mistrzostw Europy w Zagrzebiu, Niemca Jürgena Müllera.

GRATULUJEMY! Teraz przed naszym zawodnikiem Mistrzostwa Świata, które odbędą się w październiku w meksykańskim mieście Cancun.