Kompletnie pijany 57-latek jechał tirem. Świadkowie zabrali mu kluczyki

tir-kierowca
fot. www.sxc.hu (leedeea) Skrajnie nieodpowiedzialnemu mężczyźnie grozić może teraz kara do dwóch lat pozbawienia wolności.
istotne.pl 183 alkohol, policja, tir, miasto lubin

Reklama

Do zdarzenia doszło 11 czerwca. Przed godziną 21.00 oficer dyżurny lubińskiej policji otrzymał zgłoszenie, że kierujący samochodem ciężarowym na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 3 z ul. Wrocławską w Lubinie uszkodził bariery energochłonne i odjechał z miejsca zdarzenia. Natychmiast na miejsce został wysłany patrol ruchu drogowego. Chwilę później funkcjonariusze otrzymali kolejne zgłoszenie, że w innej części miasta ten sam kierowca ciężarówki uszkodził sygnalizację świetlną i znak drogowy. Całe zdarzenie zauważyli świadkowie, w tym policjant będący po służbie. Zmusili kierującego tirem do zatrzymania się. Zabrali kluczyki i poczekali na mundurowych.

Kierującym okazał się 57-letni mieszkaniec powiatu rybnickiego. Mężczyzna był kompletnie pijany; miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. 57-latek stracił prawo jazdy i trafił do policyjnego aresztu. Teraz grozi mu kara do 2 lat więzienia.

Kilka godzin wcześniej w ręce lubińskich mundurowych wpadł inny nieodpowiedzialny kierowca. 45-latek z Lubina, kierowca osobówki, miał w organizmie ponad 3 promile. On również może trafić za kratki na dwa lata.

Reklama