„Dobroć wraca”. Szósty Piknik Integracyjny w szkole specjalnej

„Dobroć wraca”. Szósty Piknik Integracyjny w szkole specjalnej
fot. PZSiPS w Bolesławcu 8 czerwca, w piękny, słoneczny dzień, na terenie Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Bolesławcu odbył się VI Piknik Integracyjny pod hasłem: „Dobroć wraca”.
istotne.pl niepełnosprawność, szkoła specjalna, piknik, zse bolesławiec, 2lo bolesławiec

Tego dnia plac przed szkołą wyglądał bardzo uroczyście i kolorowo. Zdobiły go niepowtarzalne, ręcznie wykonane dekoracje, a także tęczowe balony. W organizację przedsięwzięcia zaangażowała się cała społeczność szkolna. Na przybyłych gości czekało wiele atrakcji i niespodzianek. Każdy mógł znaleźć dla siebie coś interesującego.

Pomysłodawczynią i koordynatorką pikniku już po raz szósty była Anna Pronkiewicz. Społeczność szkoły specjalnej:

W tym wyjątkowym dniu gościliśmy w naszej szkole reprezentantów Powiatu Bolesławieckiego: Starostę Pana Karola Stasika, Wicestarostę Pana Tomasza Gabrysiaka, Naczelnika Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Panią Alicję Krzyszczak. Miasto Bolesławiec reprezentował Wiceprezydent Pan Kornel Filipowicz.

Plac przyszkolny zapełniał się z minuty na minutę gwarem i śmiechem zadowolonych dzieci. Przybywali uczniowie bolesławieckich szkół podstawowych i przedszkoli oraz całe rodziny ze swoimi pociechami. W tym roku po raz drugi zaproszenie bolesławieckiej placówki przyjęli goście z zaprzyjaźnionej szkoły z Hoyerswerdy.

Moc towarzyszących atrakcji: dmuchańce, bańki mydlane, malowanie biskwitu, tworzenie gniotków. Wszystko to gwarantowało niezapomniane wrażenia.

Po wspólnych zabawach wszyscy mogli się posilić kaszanką, kiełbasą, frytkami, a na deser serwowano domowe wypieki, gofry i sałatki owocowe. – Tak wiele atrakcji było możliwe dzięki wsparciu, ofiarności i pomocy ludzi dobrej woli oraz wolontariuszy z II Liceum Ogólnokształcącego i Zespołu Szkół Elektronicznych w Bolesławcu – mówią przedstawiciele PZSiPS. – Sprzyjająca aura sprawiła, że dzieci i dorośli świetnie się bawili. Piknik był imprezą bardzo udaną, potrzebną dla zintegrowania środowiska. A największym sukcesem okazał się... uśmiech dzieci. Tego typu imprezy pozytywnie wpływają na wzmocnienie więzi rodzinnych, koleżeńskich, integrują, a także są doskonałą okazją do aktywnego i zdrowego spędzania czasu wolnego na świeżym powietrzu. Serdecznie dziękujemy wszystkim zaproszonym gościom, którzy znaleźli czas, aby wspólnie z nami dać odrobinę szczęścia i radości naszym uczniom i wychowankom. Zapraszamy na kolejny piknik już za rok.

Więcej zdjęć i wrażeń z Pikniku można znaleźć na https://www.facebook.com/PiknikBoleslawiec/.