Akcja BiegamBoLubię zainaugurowana

Akcja BiegamBoLubię zainaugurowana
fot. Dariusz Łomański W środę zainaugurowano szósty sezon akcji BiegamBoLubię w Bolesławcu. Na pierwsze zajęcia przyszło trzydzieścioro biegaczy. Przy pięknej słonecznej pogodzie wszyscy pracowali nad sprawnością oraz techniką biegu.
istotne.pl 183 biegambolubię, bieg

Reklama

Trener Dariusz Łomański:

Budujące jest to, że nasi stali stali uczestnicy nie zawiedli. Wielu z nich jest z nami od początku akcji. Najbardziej jednak cieszymy się z obecności tych, którzy postanowili dołączyć do nas po raz pierwszy. Wierzymy, że zostaną z nami i złapią bakcyla biegania.

Przypominamy, że zajęcia są darmowe. Trzeba po prostu przyjść i nie przejmować się tym, że „nie dam rady”. Wszyscy dadzą radę. Dopasowujemy ćwiczenia, ilość powtórzeń do możliwości indywidualnych każdego uczestnika.

Trener Damian Kula:

Nasze zajęcia skierowane są przede wszystkim do tych, którzy rozpoczynają swoją przygodę z bieganiem lub po prostu chcą się poruszać w fajnej i miłej atmosferze. Na zajęcia przyszło kilkoro takich, którzy mają już trochę kilometrów w nogach. Ich uczestnictwo w zajęciach pomoże im podnieść na wyższy poziom technikę biegu, siłę biegową i ogólną, a także zaznajomić się z najnowszymi metodami treningowymi.

– Na następnych zajęciach pomyślimy nad tym, jak zrobić tak, żeby wszyscy byli zadowoleni. Zaproponujemy pewien podział w zależności od poziomu wytrenowania – dodaje Dariusz Łomański.

Organizatorzy zapraszają w każdą środę o godzinie 18.00 na lekkoatletyczny Orlik – bez względu na pogodę.

Reklama