Kamil Raczyński, spec od reklamy, uhonorowany przez Powiat

Kamil Raczyński, spec od reklamy, uhonorowany przez Powiat
fot. Powiat Bolesławiecki Uczeń 3 klasy technikum organizacji reklamy w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych wystartował w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Mediach, zajął drugie miejsce w finale i zdobył indeks wyższej uczelni.
istotne.pl 183 konkurs, tomasz gabrysiak, sesja rp

Reklama

W czasie sesji Kamilowi Raczyńskiemu i jego opiekunom wielkiego sukcesu gratulował starosta Tomasz Gabrysiak, członkowie Zarządu Powiatu i radni.

Na szczeblu centralnym Dolny Śląsk reprezentowało zaledwie 10 osób. W olimpiadzie udział wzięli uczniowie z całej Polski, z czego zaledwie 48 dotarło do etapu gwarantującego wstęp wolny na wyższe studia.

– Młodzi ludzie, tacy jak Kamil, ukierunkowani na osobisty sukces, pracowici, a zarazem wrażliwi, empatyczni, powinni być wzorem do naśladowania – mówił starosta Tomasz Gabrysiak. – Na szczęście takich uczniów mamy wielu. Każda szkoła powiatowa szczyci się olimpijczykami, laureatami ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów wiedzy. Z całego serca gratuluję Kamilowi, jego rodzicom, wychowawcom.

Kamil marzy o kierunku studiów związanym z reklamą, chce szkolić język angielski, najlepiej na Uniwersytecie Wrocławskim. Reklamę i to, jak ona oddziałuje na konsumentów, jakie emocje w nich budzi, bada już od kilku lat.

Mentorką Kamila jest Agnieszka Szwed, nauczycielka marketingu, reklamy, ekonomii. To ona przekonała nastolatka do wzięcia udziału w olimpiadzie. Wierzyła w jego talent od dawna. – Kamil jest bardzo skoncentrowany, ciekawy świata, zdyscyplinowany, ma w sobie wiele pokory – chwali Agnieszka Szwed. – Wiem, że nauka nie jest dla Kamila złem koniecznym, tylko świetną zabawą.

W Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych nauczyciele stawiają na indywidualny rozwój ucznia. – Zachęcamy, aby brali udział w różnych konkursach, olimpiadach – na miarę swoich możliwości. Aby nie przejmowali się, że nie wygrają. Tłumaczę im, że zdobywają cenne doświadczenia, uodparniają na stres – mówi Laura Słocka-Przydróżna, dyrektorka szkoły.

Olimpiadę Wiedzy o Mediach organizują Wydział Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii – Uniwersytet Warszawski, Instytut Edukacji Medialnej i Dziennikarstwa, Wydział Teologiczny – Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Reklama