materiał promocyjny

TOP 3 telewizorów z górnej półki: Q7, Q8 oraz Q9 od Samsung

Telewizor
fot. hdtvpolska.com Szukając telewizora, każdy chce zdobyć jak najlepszy sprzęt. Sprawdzamy trzy urządzenia Samsung z górnej półki. Porównujemy Q7, Q8 i Q9, byś sam mógł zadecydować, który z nich najlepiej spełni Twoje oczekiwania. Naszym zdaniem niewątpliwie godny uwagi jest model QE75Q9FN.
istotne.pl 1 telewizja, rtv, miasto jelenia góra

Reklama

Współcześnie w sklepach ze sprzętem RTV znajdziemy setki, a nawet tysiące przeróżnych telewizorów o różnej wielkości ekranu, różnych parametrach i ukrytych w nich innowacyjnych technologiach. Czego innego oczekuje od sprzętu miłośnik filmów, a czego innego gracz.

QE75Q9FN – telewizor godny uwagi

Tegoroczną nowością jest Samsung QE75Q9FN, bądź – jeśli ktoś woli – Q9F albo też QE75QFNNATXXH. Sprzęt ten wyróżnia się eleganckim wyglądem oraz doskonałymi parametrami. Jego podstawa jest bardzo stylowa, dzięki czemu całość nabiera optycznej lekkości. Można go też powiesić na ścianie – dzięki specjalnym wieszakom przylega on idealnie do powierzchni, praktycznie od niej nie odstając. Do tego w QE75Q9FN znajdziemy system Ambient, który z pewnością spodoba się wszystkim miłośnikom pięknych i harmonijnych wnętrz. System ten umożliwia „wtopienie się” telewizora w tło. Na jego ekranie może się wyświetlać choćby tapeta, która jest tuż za nim. Wówczas Q9F staje się niemalże niewidoczny. Niektórzy ustawiają go też tak, by widoczny był na nim jakiś obraz czy rysunek.

Q7 i Q8 gorsze niż QE75Q9FN?

Trudno jednoznacznie stwierdzić, czy Q7 jest zdecydowanie gorszy od QE75Q9FN. Sprzęt ten posiada format 4K Ultra HD, optymalizację obrazu PQI 3100 oraz kilka zaawansowanych technologii, np. Auto Motion Plus, Contrast Enhancer, Peak Illuminator Pro, Precision Black Pro. Nie ma tu jednak ciekawego systemu Ambient, który znajdziemy w opisanym wcześniej QE75QFNNATXXH, oraz paru innych, równie ciekawych nowinek technologicznych.

Nieco lepszy od Q7 jest Q8, aczkolwiek i ten model raczej nie dorównuje Q9F. Nie ma przede wszystkim tak zaawansowanego systemu podświetlania. Należy go jednak docenić za bardzo dobrej jakości obraz oraz elegancki, pasujący do wielu wnętrz wygląd. Z kolei w porównaniu Q7 z Q8 różnicą, która najmocniej rzuca się w oczy, jest krzywizna ekranu oraz rozmiar. W tym przypadku Q7 jest mniejszy od Q8, a Q8 od Q9. Sprzęty różnią się też między sobą podstawami. Q7 ma delikatniejszą podstawę, z kolei ta, która jest w Q8, sprawia wyraźnie solidniejsze wrażenie.

Wszystkie modele z serii QLED wyposażone są, oczywiście, w minimalistyczny pilot, który zawiera mniej przycisków niż te tradycyjne. Okazuje się, że kilka podstawowych guzików w zupełności wystarczy do sterowania telewizorem.

Reasumując – wszystkie wymienione telewizory z oferty Samsung, Q7, Q8 i Q9, wyróżniają się bardzo dobrą jakością wyświetlania, wyraźnymi, żywymi barwami oraz niezwykle realistycznym obrazem, będąc tym samym urządzeniami z wyższej półki. A wybór jednego z nich pozostaje kwestią indywidualną, ściśle uzależnioną od rzeczywistych potrzeb oraz wymagań kupującego. W żadnym wypadku nie będzie on bynajmniej rozczarowany.

Reklama